Shazam sonuçları ve IGTV videoları Instagram Hikayeleri ile paylaşılabilecek

Shazam içerisinde yaptığınız aramanın sonucunu ve IGTV videoları doğrudan Instagram Hikayelerinde paylaşılabilecek. Instagram bu yolla IGTV videolarını daha çok kişiye ulaştırmayı amaçlıyor.

Shazam sonuçları ve IGTV videoları Instagram Hikayeleri ile paylaşılabilecek

Onur Binay/milliyet.com.tr

Instagram kullanıcılarına yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Bu özelliklerden en yenileri IGTV videoları ve
Shazam üzerinde keşfettiğiniz bir şarkıyı doğrudan Instagram Hikayeleri içinde paylaşılabilecek olmanız. IGTV videolarının altındaki uçak ikonuna dokunulduğunda kullanıcıların karşısına “Videoyu hikayene ekle” seçeneği çıkacak.

Videonun ön izlemesi hikayeye yerleştirilecek. Buna dokunulduğunda kullanıcılar videonun IGTV’deki sayfasına yönlendirilecek ve videonun tamamı IGTV'den izleyecek.

Shazam tarafından gösterilen sonuç sayfasında yer alan paylaş butonuna dokunulduğunda ise kullanıcıların karşısına Instagram Hikayeleri de çıkacak. Bu özellikten yararlanmak için hem Shazam hem de Instagram uygulamalarının en güncel sürümüne sahip olmak gerekiyor.

Instagram takipçileriniz Hikayeyi izlerken Shazam’da Gör seçeneğine tıklayarak şarkının sayfasına gidebilecek. Böylece her iki platform için de etkileşim artacak.

Shazam özelliği iOS uygulamasına gelmeye başladı. Android uygulamasına ise yıl sonuna kadar geleceği söyleniyor.

21 Ekim 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber