Snapchat'te reklamlar yakında zorunlu hale getirilebilir

Popülaritesini gittikçe kaybetmeye başlayan Snapchat kullanıcılarına zorunlu reklamlar izletmekten kaçınıyordu. Ancak yeni alınacak bir karardan sonra artık reklamları izlemek Snapchat’te de zorunlu hale gelebilir.

Snapchat'te reklamlar yakında zorunlu hale getirilebilir

milliyet.com.tr

Snapchat’te reklamların kolayca geçilebilir olması ve Snapchat kullanıcıların ortalama 2 saniyeden kısa sürede reklamları geçtiğini göz önünde bulunduruca firmalar Snapchat’e reklam vermekten kaçınıyordu. Bütün gelir kaynağınıda reklamlardan sağlayan Snapchat, geçtiğimiz Mart ayından beri gelir beklentilerini karşılayamıyordu. Ayrıca Amerika’da yapılan bir araştırmada Snapchat kullanıcıların %69’nun reklamları izlemeden geçtiği ortaya çıkmıştı.

Snapchatte reklamlar yakında zorunlu hale getirilebilir


Yeni planlanan reklam modelinde ise kullanıcılar Youtube’da olduğu gibi reklamı belli bir süre boyunca geçemeyecek ve zorunlu olarak izleyecek. Ancak şirket kullanıcılara daha önceden dayatmadığı bu uygulamayı şimdi dayatmak konusunda kararsız. Çünkü kendi özelliklerinin artık bir çok farklı uygulamada bulunmasından dolayı yeterince kullanıcı kaybeden Snapchat, Instagram ve Facebook’ta reklamların geçilebilmesi özelliğinden dolayı daha fazlasını kaybetmekten çekiniyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber