Steam'e gelen okul baskını simülatörü kullanıcılardan tepki çekti

Steam'de 'okul baskını simülatörü' (school-shooting simulator) şeklinde bir oyunu yayınladı. Video oyunu başta silah karşıtı kişiler olmak üzere birçok kişi tarafından korkunç olarak tanımlandı.

Steam'e gelen okul baskını simülatörü kullanıcılardan tepki çekti

Onur Binay/milliyet.com.tr

,Steam'de 'okul baskını simülatörü' (school-shooting simulator) şeklinde bir oyun yayınlandı. Steam video oyun mağazasındaki listeye göre, yazılım, oyunculara bir okul ortamında "mümkün olduğunca çok sayıda sivili katletme" olanağı sağlıyor.

Silah karşıtı bir yardım kuruluşu, oyun 6 Haziran'da satışa çıkmadan önce geri alması için Valve'den destek istedi. Valve, konu hakkında henüz yoru yapmadı.

Steame gelen okul baskını simülatörü kullanıcılardan tepki çekti

Oyun, üçüncü parti oyun motorları ve grafikleri satışa sunuluyor. Oyunun geliştiricisi amacın bir okuldaki sivilleri öldürmek olduğu oyun hakkında gerçekçi ve etkileyici tanımlamasını yapıyor.

Ancak, yaratıcı şunları da diyor: "Lütfen bunları ciddiye almayın. Bu sadece simülasyon ve başka bir şey değil." dedi.

Bir sözcü "Bu çok kötü bir durum. Bu yılın başından beri ABD'de 22 silahlı okul baskını yapıldı. Korkunç bir şey. Neden böyle bir oyunun pazarlandığını görüyoruz." dedi.

Devran Çağlar son yolculuğuna uğurlandıDevran Çağlar olarak bilinen şarkıcı Mustafa Dağlar'ın cenazesi, Muğla'nın Marmaris ilçesinde toprağa verildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber