Stranger Things temalı Windows 1.0

Microsoft, bu hafta Twitter takipçilerine 1985'ten itibaren “tamamen yeni” bir Windows 1.0 duyurdu.

Stranger Things temalı Windows 1.0

Microsoft’un sosyal medya hesaplarını bu hafta Twitter ve Instagram’da takip ediyorsanız, muhtemelen ilk olarak 1985’te yayımlanan Microsoft’un orijinal Windows 1.0 işletim sistemi için bir tanıtım kampanyası fark etmişsinizdir. Windows hesabından atılan tweette Mors kodunda 8 Temmuz yazıyor, yani 8 Temmuz'da yeni bilgiler alınacağı belirtilmiş.
Windows 1.0, Netflix’in popüler 80'lerin telekinetik tuhaf dünyadaki gizemli dizisi Stranger Things’in imzasını taşıyor.

Before we move forward, are you sure you're ready to go know where? .--- ..- .-.. -.-- / ---..

Windows (@windows)'in paylaştığı bir gönderi ()


Netflix'in Stranger Things'in üçüncü sezonuna yönelik tanıtım filminin bir parçası olan oyun ilk kez Twitter'da WalkingCat tarafından tespit edildi.

İşte Microsoft Mağazasından yapılan açıklamaların kısa özeti ise şöyle:

Windows 1.0’ı Stranger Things teması ile yeniden elden geçirdi. Bu işletim sistemi ilk oalrak 1985’te piyasaya sürülmüştü. ’’Hawkins'i rahatsız eden gizemleri ve sırları keşfedin, benzersiz şov içeriğinin ve paskalya yumurtasının kilidini açın ve retro oyunlar ve bulmacalar oynayın - hepsi Stranger Things'den inşa edin.’’ Temalı oyun ile Windows 1.0 karşımıza çıkıyor.

Windows95’i tanıtmak içinse Friends dizisindeki Rachel ve Chandler’ı kullanmışlardı.

Jean Claude Van Damme’ın ilk isteği Türk kahvesi olduÖzel jeti ile dün akşam Bodrum’a gelen Jean Claude Van Damme’ın otele girer girmez ilk isteği sade Türk kahvesi oldu. Van Damme'ı karşısında gören yerli ve yabancı turistler şaşkınlık yaşadı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber