Twitter’dan Türkçe hashtag’le Ramazan’a özel emoji

Popüler sosyal medya siteleri arasında yer alan Twitter, Ramazan'a özel yeni emojisini kullanıma açtı. İşte Twitter'ın Ramazana özel sunduğu yeni emojisi.

Twitter’dan Türkçe hashtag’le Ramazan’a özel emoji

Ramazan ayı, tüm dünyadan insanların dil farklılıklarına bakmaksızın, iftar bilgilerinden ihtiyaç sahiplerine nasıl yardım edileceğine dek pek çok ortak değer ve görüş çerçevesinde birbirleriyle iletişim kurdukları bir dönem. Ramazan ayı boyunca, dünyanın her yerinden Müslümanlar için Twitter’da gerçek zamanlı sohbetler gerçekleşiyor.

Twitter’dan Türkçe hashtag’le Ramazan’a özel emoji

Bu yıl Twitter, kullanıcıları için daha güzel ve mutlu edici bir Ramazan deneyimi yaratmak amacıyla çeşitli adımlar atıyor, kullanıcıları pek çok yenilikle buluşturuyor. Bunlardan biri de Türkçe #Ramazan hashtag’i ile birlikte kullanılacak Ramazan temalı emojiler. Ayrıca #Ramadan ve #Ramadhan hashtag'lerini de kullanabilirsiniz.

Ramazan paylaşımlarını daha eğlenceli hale getirmek için Ramazan temalı yeni emojiler, bu kutsal ay boyunca Twitter’da kullanılabilecek. Ramazan’ın kutlandığı diğer ülkelerde de kişiler kendi dillerinde hashtaglerle emojilere ulaşabilecek. Aşağıdaki hashtag’lerden herhangi birini Tweet’lerinize eklediğinizde bu ifadelerin yanında bir hilal işareti çıktığını göreceksiniz.

Twitter’dan Türkçe hashtag’le Ramazan’a özel emoji

Kutsal ayın kültürel ruhunu yansıtan fener görseli ise geliştirilen emojilerden bir diğeri. "Fener" anlamına gelen “lantern”ı kullanarak hashtaglerinizle fener emojisini görebilirsiniz. #Ramadan_lantern hashtaginizle fener emojiniz Tweet’inizde belirecek.

Özel Scope kalpleri de Ramazan ayı boyunca kullanımda olacak. Yayınınız başlığında aşağıdaki hashtag’lerden herhangi birine yer verin ve takipçileriniz ekrana tıkladığında kalplerin hilallere dönüşeceğini göreceksiniz.

20 Eylül 2019 Magazin Haberleri.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber