Twitter, dini gruplara yönelik insanlık dışı söylemleri engelleyecek

Twitter, yeni kurallar düzenledi. Bu kurallar kapsamında dini gruplara yönelik insanlık dışı söylemler engellenecek.

Twitter, dini gruplara yönelik insanlık dışı söylemleri engelleyecek

Yakın bir zamanda Twitter, kurallar ile ilgili düzenlemeler yapacağından bahsetmişti. İlk düzenleme, dini gruplara yönelik insanlık dışı söylemleri içeriyor. Düzenlenen yeni kurallarla, dini grupları hedef alan insanlık dışı söylemleri Twitter engelleyecek.

Twitter daha önce yaptığı açıklamalarda bu gruplara insanlık dışı söylem önlem niteliğinde düzenlemeler getireceğini ifade etmişti. Yapılan açıklamalar yaklaşık 30 fazla ülkeden 8000 kişiden geri bildirim almıştı. Bu geri bildirimlerde kullanıcılar grupların tek bir kategoride incelenmesinin doğru olmadığını, grupların kategorilendirilerek incelenmesi gerektiği yer alıyordu.

Sosyal medya devinin, yeni düzenlemelere verdiği örneklerde görülüyor ki, bu gruplara yönelik nefret söylemini yapan hesaplar askıya alınacak.

Jean Claude Van Damme’ın ilk isteği Türk kahvesi olduÖzel jeti ile dün akşam Bodrum’a gelen Jean Claude Van Damme’ın otele girer girmez ilk isteği sade Türk kahvesi oldu. Van Damme'ı karşısında gören yerli ve yabancı turistler şaşkınlık yaşadı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber