Ücretsiz virüs katilleri!

PC'niz virüslerin oyun alanına mı döndü? İşte toplu virüs katliamı için en iyi bedava araçlar...

Ücretsiz virüs katilleri!

Bilgisayarınıza bir virüs bulaştığında temizlemeniz gerekir. Sizi çok rahatsız etmiyor diye kendi haline bırakırsanız önemli kişisel ve finansal bilgilerinizi kaybedebilirsiniz.

Virüs temizliğinde korkacak bir şey yok. Öncelikle verilerini online depolama hizmetlerinden birinde yedeklemenizi tavsiye ediyoruz. Harici bir disk veya disk dock istasyonu ile başka bir sabit disk de kullanabilirsiniz.

Ancak bilgisayara taktığınız bütün bu depolama cihazlarının da virüsle dolabileceğini göz önünde bulundurun. Başka bilgisayarlara takmayın ve temizlikten sonra yeniden veri aktarmadan önce bu medyaları da mutlaka virüslere karşı taratın.

İşte ücretsiz anti-virüs yazılımları

Yapmanız gereken bilgisayarınızı başlatırken F8 ya da ekranda beliren uygun tuşa basarak açılış seçeneklerini karşınıza getirmektir.

Burada Safe Mode With Networking ya da Ağ Bağlantılı Güvenli Kip seçeneğini seçmelisiniz. Anti virüs yazılımlarını bir bir indirmeli, kurmalı ve güncellemelisiniz. En son virüs tanımlarının indirilmesi gerekiyor.

Ardından bütün sistemi, FULL tarama seçeneğinde taratmalısınız. Bulunan zararlı ve şüpheli dosyaları temizleme seçeneği karşınıza çıkacaktır. Esaslı bir temizlik için bu işlemi farklı anti-virüs yazılımlarıyla tekrarlayınız.İşte ücretsiz anti-virüsler

Bu ücretsiz anti-virüs yazılımları kendilerini benzerlerinden ayıran güçlü özelliklere sahipler.

Download: Malwarebytes

Download: A Squared

Download: Microsoft Security Essentials

Download: AVG Free

Download: Avira

Download: Spybot Search and Destroy

Daha fazlası için En iyi 20 Güvenlik yazılımı

Kurulumla uğraşmak istemiyorsanız...

Anti-virüs yazılımı kurmakla, güncellemekle uğraşmıyorsanuz, bilgisayarınızı online olarak da taratabilirsiniz.

Bağlantı: Panda ActiveScan

Bağlantı: Bitdefender

Bağlantı: ESET


Online tarama bittikten sonra bu bağlantıyı takip ederek tespit edilen virüsleri ortadan kaldıracak uygulamaları elde edebilirsiniz.

Daha fazlası için www.chip.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

20 Eylül 2019 Magazin Haberleri.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber