Video Hakem Uygulaması Türkiye'de ilk kez bu hafta uygulanacak

Dünya futbolunda çok tartışılan Video Yardımcı Hakem Uygulaması, Türkiye'de ilk kez bu hafta uygulanacak. 10'uncu haftaki 3 karşılaşmada uygulama test edilecek. Ancak bu üç maçtaki test, hakemin verdiği kararlara etki etmeyecek.

Video Hakem Uygulaması Türkiye'de ilk kez bu hafta uygulanacak

Süper Lig'de yaşanan hakem hatalarının artış göstermesi üzerine Türkiye Futbol Federasyonu ve Kulüpler Birliği, Video Yardımcı Hakem Uygulaması için düğmeye bastı.

Dünya futbolunda ve ülkemizde çok konuşulan bu uygulama, Süper Lig'de ilk kez denenecek. Video Yardımcı Hakem Uygulaması, Süper Lig'in 10'uncu haftasında oynanacak 3 maçta test edilecek.

İstanbul'da oynanacak olan Kasımpaşa - Göztepe, Medipol Başakşehir - Teleset Mobilya Akhisarspor ve Fenerbahçe - Kayserispor maçlarında Video Hakem Uygulaması devrede olacak.

Uygulama, tartışmalı penaltı kararlarında, yanlış gösterilen veya gösterilmeyen kırmızı kart ya da sarı kart durumunda ve tartışmalı ofsayt pozisyonlarında kullanılacak.

İstanbul maçlarında denenecek olan Video Yardımcı Hakem Sistemi hakkında açıklamalarda bulunan TFF Başkan Vekili Hüsnü Güreli, "Önümüzdeki 4 maçta her hafta bu testler uygulanmaya başlanacak. TFF olarak VAR sisteminin sonuna kadar arkasındayız, destekliyoruz" dedi.

16 Ekim 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber