WhatsApp üzerinden iş başvurusu

Eğitim ve Kültür Perakendecisi NT, teknolojinin getirdiği yenilikleri iş hayatına taşımaya devam ediyor. NT, WhatsApp üzerinden iş başvurularını kabul ederek sektörde bir ilke imza attı.

WhatsApp üzerinden iş başvurusu

Mobil iletişim uygulaması WhatsApp üzerinden iş başvurularını alacak olan NT, bu uygulamasıyla bir ilki daha gerçekleştirmiş olacak. Teknolojinin hayatımıza hızla girmesiyle birlikte yeni uygulamalar ve aplikasyonlar her alanda kullanılmaya başlandı. Hayatımızı kolaylaştıran uygulamalar artık iş dünyasının da vazgeçilmezi olmaya aday. 67 ilde 145 Mağazası bulunan eğitim ve kültür severlerin buluşma noktası NT, WhatsApp üzerinden iş başvurularını kabul ederek sektörde bir ilke imza attı. 2015 yılında başlattığı “Karekod” uygulamasıyla geçtiğimiz yıl yüzlerce kişiye istihdam sağlayan NT; WhatsApp’tan İş Başvurusu alarak adayların kolayca başvuru yapabilmeleri için yeniliklerine hız kesmeden devam ediyor.

Videonu Çek CV’ni Gönder

NT İnsan Kaynakları Müdürü Mustafa Zıbak; “Uyguladığımız İK yöntemleriyle sektörde her zaman fark yaratmayı ve ekibimizde çalışmak isteyenlerin bize daha kolay ulaşmasını hedefliyoruz. WhatsApp’tan başvuru yapmak isteyenler, videolarını çekerek bize CV’lerini ulaştırabilecekler. Bu uygulamayı şu anda iş başvurusu için kullanan ilk ve tek şirketiz. Amacımız; daha çok kişinin daha hızlı bir şekilde bize ulaşmasını sağlayarak istihdamı artırmaktır. Geçtiğimiz yıl “Karekod” ile iş başvurusu yapanlar arasından yüzlerce kişiye istihdam sağladık. WhatsApp uygulaması ile bu sayıyı daha da yukarılara çekmek istiyoruz. NT olarak her geçen gün büyümeye devam ediyoruz ve gücümüzü ekip arkadaşlarımızdan aldığımıza inanıyoruz. Teknoloji hayatımızda bu kadar söz sahibiyken İK alanında teknolojiyi görmezden gelemeyiz. İlerleyen dönemlerde de potansiyel çalışanlarımızın bizlere ulaşmalarını kolaylaştırmaya devam edeceğiz.” dedi.

Nasıl gönderebilirim?

Başvuracağınız pozisyon için kendinizi tanıtan 1 dakikalık videonuzu çekip, Ad/Soyad, doğum tarihi, il/ilçe bilgilerini ekleyerek 0538 068 NT NT numarasına tanıtım videonuzu gönderebilirsiniz.

İşe alımlar adayın bulunduğu lokasyona göre yapılıyor

WhatsApp üzerinden iş başvurusu kabul eden NT, başvuran adayların bulunduğu lokasyonu göz önünde bulundurarak işe alımlarını gerçekleştiriyor. Değerlendirmeye alınan aday pozisyon için uygun bulunursa aday için en yakın mağazalara yönlendirme yapılıyor. Ancak adayın bulunduğu lokasyonda personel ihtiyacı yoksa aday daha sonra değerlendirilmek üzere bilgi bankasına kaydediliyor ve kendisine bu doğrultuda bir mesaj gönderiliyor.

NT Hakkında

NT, 1999 yılında Anadolu'da faaliyet gösteren Nil Mağazaları ve İstanbul'da faaliyet gösteren Tuna Mağazaları'nın birleşmesiyle sektörde NT adıyla hizmet vermeye başlamıştır. Kitap, kırtasiye ve teknoloji konseptiyle eğitimin ve kültürün destekçisi olarak faaliyetlerini yürüten NT, bünyesinde çalışan 1.000’i aşkın personeli ile ekonomik anlamda da önemli bir istihdam gücünün temsilcisi konumundadır. Kitap kategorisinde 20 milyondan fazla kitabı okuyucu ile buluşturan NT, 2010 yılında “Tüm Tüketicilere Tavsiye Ediyoruz” belgesi ile ‘Altın Marka’ ödülü sahibi olmuştur. Tüm Kırtasiyeciler Derneği’nin ( TÜKİD ) eğitim ve denetim programlarının sonucunda kırtasiyede sağlıklı ve güvenilir alışveriş anlamına gelen K* Lisansını almaya hak kazanmıştır. NT, Akademetre araştırma firmasının gerçekleştirdiği fiyat araştırmasına göre son 5 yıldır olduğu gibi bu yıl da en hesaplı okul alışverişinin adresi olmuştur.

İtfaiyeden tilki kurtarma operasyonuİzmir’in Tire İlçesinde 30 Metrelik boş kuyuya düşen tilki 3 gün kaldığı kuyuda vatandaşların ihbarı ile İtfaiye tarafından kurtarıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber