Yeni iPod touch Türkiye'de! İşte fiyatı ve özellikleri

Teknoloji devi Apple, yeni nesil iPod modelini satışa çıkarttı. İşte yeni iPod Touch'ın fiyatı ve özellikleri.

Yeni iPod touch Türkiye'de! İşte fiyatı ve özellikleri

Apple, iPod severleri unutmadı ve 2015'ten bu yana ilk yeni iPod modelini piyasaya sürdü. Her ne kadar iPod'un modası geçmiş gibi görünse de küçük boyutu ve uygun fiyatıyla Apple'a farklı bir pazar yolu açmasına kesin gözüyle bakılıyor. Son dönemlerde Apple'ın iPhone satışları düşüşte ve şirket CEO'su Tim Cook fiyatlardaki artışı bu düşüşün ana sebeplerinden biri olarak görüyor.

Yeni iPod Touch, A10 Fusion çipinden güç alacak. 2015 iPod modelinin A8 çipinden güç aldığını da hesaba katarsak eski iPod'a göre daha hızlı olacağını net bir şekilde söyleyebiliriz.

Apple'ın ürün pazarlama başkan yardımcısı Greg Joswiak ise yaptığı açıklamada yeni iPod'un eskisinden 2 kat daha hızlı olacağını belirtti.

Ayrıca iPod touch, Grup halinde Facetime aramalarını, artırılmış gerçeklik uygulamalarını ve Apple'ın oyun platformu Arcade'i de destekleyecek.

iPod Touch bu sefer 256 GB depolama seçeneğiyle de karşımıza çıkıyor. Bu şimdiye kadar Apple'ın iPod'a koyduğu en büyük depolama kapasitesi. Üretimi ve satışı durdurulan iPod Classic en fazla 160 GB depolama alanıyla kullanıcılara sunulmuştu.

Yeni iPod fiziksel bir home tuşu, dört inçlik küçük bir ekran ile eski iPhone modellerini andırıyor.

32 GB, 128 GB ve 256 GB depolama seçenekleri bulunan iPod Touch, Uzay grisi, beyaz, altın, mavi, pembe ve kırmızı renk seçenekleriyle kullanıcılara sunuldu.

Cihazın 32 GB'lık versiyonu 1599 TL, 128 GB'lık versiyonu 2499 TL ve 256 GB'lık versiyonu ise 3399 TL fiyatı etiketiyle kullanıcılarla buluşuyor.

Kara delik fotoğrafını çeken Türk: Feryal Özel - Röportaj2019 Nisan'da yayınlanan kara delik fotoğrafını çeken ekibin üyesi, NASA'da çalışan Feryal Özel ile röportaj yaptık.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber