İstanbul

Yerel Haber
04 Eylül 2014 - 00:53

TEKNOPARK İSTANBUL, DÜNYA TEKNOPARKLAR KONGRESİ’Nİ AĞIRLAMAK İÇİN ADAY OLDU

IHA

Teknopark İstanbul, 2016 yılında gerçekleştirilecek 33’üncü IASP Dünya Teknoparklar Kongresi’ne Türkiye adına ev sahipliği yapmaya aday oldu.
Savunma Sanayii Müsteşarlığı ve İstanbul Ticaret Odası’nın ana ortaklığında kurulan Teknopark İstanbul, 2016 yılında gerçekleştirilecek 33’üncü IASP Dünya Teknoparklar Kongresi’ne Türkiye adına ev sahipliği yapmaya aday oldu. Teknopark İstanbul, 3 resmi adayın bulunduğu organizasyonda, Rusya’dan Skolkovo-MTU-Strogino üçlü girişimi ve Hollanda’dan Utrecht Bilim Parkı ile yarışıyor. Adaylık kapsamında yapılacak oylama, 21 Ekim 2014 tarihinde Katar’ın Doha kentinde gerçekleştirilecek.
Teknopark İstanbul’un organizasyon için evsahibi seçilmesi halinde; dünyanın 70 ülkesinden 350’yi aşkın teknopark yöneticisi, araştırmacı, akademisyen, sanayici ve girişim sermayedarı İstanbul’u ziyaret edecek. Etkinlik, Türkiye’deki teknoloji firmalarının uluslararası platformda kendilerini gösterebilecekleri yeni bir mecra oluşturacak.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.