Ekonomi
04.05.2012 - 12:19 | Son Güncelleme: 04.05.2012-12:22

Teknosa'nın halka arzına onay

Sabancı Holding’in, Teknosa firmasının halka arz edilmesi için yaptığı başvuru Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylandı.

Sitene Ekle

SPK’nın haftalık bültenine göre, Şeker Faktoring Hizmetleri AŞ, 20 milyon lirası diğer menkul kıymetlerden karşılanmak üzere borçlanma aracı ihracı için kurula başvurdu.

Pera Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ ve Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ kayıtlı sermaye tavanını yükseltmek için Kurul’a başvuruda bulundu.

Teknosa halka açılıyor

Bu arada, Sabancı Holding AŞ’ye ait Teknosa İç ve Dış Ticaret AŞ’nin halka arz edilmesi için yapılan başvuru Kurul tarafından onaylanırken, her bir hisse için belirlenen satış fiyatı 7-8,25 lira oldu.

Bimeks Bilgi İşlem ve Dış Ticaret AŞ’nin 30 milyon lirası bedelli, 30 milyon lirası iç kaynaklardan karşılanmak üzere bedelsiz sermaye artırımı başvurusu Kurul kaydına alınırken, hisselerin satış türü rüçhan hakkı artı halka arz olarak belirlendi.

Kayda alınan borçlanma aracı ihracı başvuruları ve faaliyet izinleri

Yapı ve Kredi Bankası AŞ’nin 2 milyar 250 milyon lira, Alternatifbank AŞ’nin de 150 milyon lira nominal ihraç tutarlı borçlanma aracı ihracı başvurusu Kurul tarafından kayda alındı.

Türkiye Finans Katılım Bankası AŞ’nin borsa dışı alım satım aracılığı yetki belgesi alma talebiyle Kurula yaptığı başvuru olumlu karşılandı.

Meksa Yatırım Menkul Değerler AŞ’nin İstanbul-Beşiktaş’ta irtibat bürosu açma talebi ile Ata Yatırım Menkul Kıymetler AŞ’nin Suadiye’deki şubesinin, irtibat bürosuna dönüştürülmesi talebine olumlu görüş bildirildi.

Ortaklık yapısı değişiklikleri

Saxo Bank A/S’nin, Değer Menkul Değerler AŞ’nin (aracı kurum) sermayesinin 1 milyon 150 bin liradan 11 milyon liraya artırılması sırasında tahsisli olarak ihraç edilecek 9 milyon 850 bin adet hisseye iştirak etmesine ilişkin başvurusu ile Renaissance Capital Menkul Değerler AŞ’nin sermayesinin 3 milyon liradan 4 milyon liraya artırılması talebiyle Kurula yaptığı başvuru olumlu karşılandı.

Öte yandan, Ulaşlar Turizm Yatırımları ve Dayanıklı Tüketim Malları Ticaret Pazarlama AŞ’nin halka açılma amacıyla yapacakları esas sözleşme değişiklikleri ve kayıtlı sermaye sistemine giriş başvurusu Kurulca uygun görülürken, 9 milyon 157 bin lira mevcut sermayesi olan şirket için 50 milyon lira kayıtlı sermaye sistemi tavanı belirlendi.

Halk Sigorta AŞ’nin, paylarının İMKB Serbest İşlem Platformunda işlem görmeye başlaması amacıyla hazırlanan duyuru formu da dünkü kurul toplantısında onaylandı.

Yapı ve Kredi Bankası AŞ’nin kurucusu olduğu ”Yapı ve Kredi Bankası AŞ A Tipi Allianz Sigorta Özel Fonu”nun tasfiye edilmesine ilişkin talebinin olumlu karşılanmasına karar verildi.

 


100.000$ Sanal Para ve Eğitim Rehberi ile Forex’i Ücretsiz Öğrenin! 2017 Yılı 2.Çeyrek Kâr/Zarar Oranı: %29 / %71


Bilgi YarışmasıÇok derin ve engin bilgi sahibi olanlar nasıl kütüphanedirler?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
Selena dizisinde rol alan üç küçük kızın adın nedir?
En Çok Konuşulan Haberler
  İMKB 100107.693 %-0.64
  Deger%
  KAPLM3.8710.57
  COSMO1.128.74
  POLTK36.888.41
  YKGYO4.028.36
  ISMEN1.726.17
  Tümü »

  ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
  İlginizi ÇekebilirX