03.06.2010 01:13 | Son Güncelleme:
MURAT KİBRİTOĞLU Adana DHA

Tekvando şampiyonunun kocası da ölenler arasında

Filistin’e giden gruba Adana’dan katılan 8 kişiden milli tekvandocu Çiğdem Topçuoğlu’nun eşi ve milli hakem Çetin Topçuoğlu’nun, İsrail’in müdahalesi sonucu öldüğü haberi geldi

Mavi Marmara gemisindeki gruba Adana’dan katılan Star gazetesi Muhabiri Halil Bilek, tekvando Avrupa Şampiyonluğu bulunan Çiğdem Topçuoğlu (48), aynı sporda dünya şampiyonluğu bulunan, milli hakem ve antrenör olan eşi Çetin Topçuoğlu (54), reklamcı Muhittin Yıldırım, tekstilci Cihangir Pakdil ve eşi Fatma Pakdil, öğretmen Fevziye Şenoğlu ve Suat Koşmaz’ın yakınları, İsrail’in müdahalesinin ardından merakla haber beklemeye başladı.
Adana’dan giden 8 kişinin akıbeti merakla beklenirken, giden grupta yer alan milli hakem, tekvandocu Çetin Topçuoğlu’nun öldüğü haberi alındı.
Adana İnsani Yardım Derneği (ADYAR) Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Koktaş, grupta bulunanlardan Cihangir Pakdil ve Fevziye Şenoğlu ile, serbest kalmalarının ardından telefonla yaptıkları görüşmede, Topçuoğlu’nun İsrail askerlerinin müdahalesinde öldüğünü öğrendiklerini belirterek, şunları söyledi:
“Bugün bize telefon ettiler. Çetin hocanın şehit olduğu haberini verdiler. Cenazeler İsrail’den uçağa konulmuş, Ankara’ya gönderiliyormuş. Biz, kendisinden haber alamayınca ölmüş olabileceğini düşündük. Çünkü, kendisi dövüş ustasıydı. Gemiye bir indirme yapıldığını öğrenince İsrail askerlerine tepki gösterebileceğini, onların da merhametli davranmayacağını düşünmüştük.” 

İki kişi de yaralı
Koktaş, Adana’dan giden diğer kişilerin durumuyla ilgili olarak da, “Suat Koşmaz ve Muhittin Yıldırım ayaklarından kurşunlanmışlar” diye konuştu.
Gemiye, eşi Çiğdem Topçuoğlu ile birlikte giden Çetin Topçuoğlu’nun Huzurevler Mahallesi’ndeki evine taziya çadırı kurulup, gelenlerin dileklerini yazdığı taziye defteri açıldı.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0