Ege

19.10.2017 - 04:15 | Son Güncelleme: 19.10.2017-4:16

Televizyon ihracatı Manisa’dan

Manisa’da, ihracat bilincinin artırılması amacıyla bir seminer düzenlendi. Türkiye’nin toplam televizyon ihracatının yüzde 88’inin Manisa’dan yapıldığı vurgulandı. Manisa Ticaret Odası Başkanı Erbil, kentin 2017 yılının 9 ayında 2.7 milyar dolar ihracat yaptığını belirtti

Sitene Ekle

MANİSA AA

MTSO Bülent Koşmaz Hizmet Binasında, Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin koordinatörlüğünde ihracat bilincinin artırılması ve ihracata yönelik destek programlarının tanıtılması amacıyla “Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri” düzenlendi. 

Seminerin açılışında konuşan Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Erbil, 2017 yılının 9 ayında 2,7 milyar dolar ihracat yaptıklarını belirtti, Türkiye’nin toplam televizyon ihracatının yüzde 88’inin Manisa’dan yapıldığını kaydetti.

En çok ihracatı Almanya, İngiltere ve Fransa gibi ülkelere yaptıklarını kaydeden Erbil, Manisa’nın 2017 yılının 9 ayında       2.7 milyar dolar ihracat yaptığını vurguladı, Türkiye’nin toplam televizyon ihracatının yüzde 88’inin Manisa’dan yapıldığını           kaydetti.

‘Potansiyel alıcılar önemli’

Dış ticaret hem ilimiz hem de ülkemiz ekonomisi açısından ne kadar önemli bir paya sahip olduğunu bizlere bir kez daha göstermektedir. İşletmelerimizin yurt dışına açılmalarına destek olmak, uluslararası pazarlarda rekabet güçlerini artırmalarına katkıda bulunmak amacı ile seminer düzenledik. Türk Eximbank ihracat kredi sigorta ve garanti programları hakkında siz değerli üyelerimizin bilgi sahibi olmasının önemli olduğunu düşünüyoruz. Umarım bugünkü seminerimiz başka ülkelerdeki potansiyel alıcılara ulaşmamıza vesile olur.”
Konuşmanın ardından Ekonomi Bakanlığı, İhracat Genel Müdürlüğü Dış Ticaret Uzmanı İsmail Bozdemir, ihracatta sağlanan destek programlarına ilişkin sunum yaptı.       


Saçın ucuna takılan ek saça ne denir?
©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX