Eğitim

14.07.2017 - 14:55 | Son Güncelleme: 14.07.2017-15:10

TEOG sistemi kapsamında liseler için tercih süreci başladı

TEOG sistemi kapsamında, liseler için 24 Temmuz'a kadar tercih yapılabilecek. Tercihler "e-okul.meb.gov.tr" internet adresinden veya herhangi bir ortaokul müdürlüğünden yapılabilecek. TEOG sistemi kapsamında, lise tercihlerinin yerleştirme sonuçları 11 Ağustos'ta belli olacak...

Sitene Ekle

AA

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) yürütülen Temel  Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında liseler için tercih süreci  başladı.  

TEOG yerleştirmeye esas puanlarına göre liselere tercih işlemleri  bugünden itibaren 24 Temmuz'a saat 17.00'ye kadar "e-okul.meb.gov.tr" internet  adresinden veya herhangi bir ortaokul müdürlüğünden yapılabilecek.

Öğrenciler 25 okul tercih edebilecek ve bu tercihlerini herhangi bir  ortaokul müdürlüğüne onaylatacak. Bu onaydan sonra tercih değişikliği  yapılamayacak.

Öğrenciler, tercih ve yerleştirme işlemleri için illerde oluşturulan  rehberlik komisyonlarına müracaat ederek gerekli bilgiyi alabilecek.

Yerleştirme sonuçları 11 Ağustos'ta

Orta öğretime yerleştirmeye esas puanla öğrenci alan okulların önceden  belirlenmiş kontenjanlarına, orta öğretime yerleştirmeye esas puan ve puan  üstünlüğüne dayalı olarak öğrencilerin tercihleri doğrultusunda merkezi  yerleştirme yapılacak.

Tercih işlemleri tamamlandıktan sonra 11 Ağustos'ta yerleştirme  sonuçları ve boş kalan kontenjanlar "www. meb.gov.tr" ve "e-okul.meb.gov.tr"  internet adreslerinde ilan edilecek. Sonuçlar, T.C. kimlik numarası ve doğum  tarihiyle sorgulanabilecek, ayrıca sonuç belgesi gönderilmeyecek.

Yerleştirmeye esas nakil işlemleri ise 14-18 Ağustos, 21-23 Ağustos ve  28 Ağustos-6 Eylül 2017'de gerçekleştirilecek.

 


©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX