Teoman bir mahalle büyüğüne yakışır şekilde berber sadakatine sahip

Teoman, Cihangir'de mahalle berberinde traş olurken görüntülendi. 30 yıldır aynı berbere giden Teoman, bu bomboş dünyada bir mana arıyor olsa da, insanlardan kaçıp zor sorular soruyor olsa da her erkek gibi 'berber sadakati'ne sahip. Biz de Teoman gibi aykırı biriyle ortak noktamız olduğu için bu haberi görünce sevinmiş olduk.

Teoman bir mahalle büyüğüne yakışır şekilde berber sadakatine sahip

N'apsın, tabiatı böyle

N'apsın, tabiatı böyle

Teoman her ne kadar aykırı bir profil çizse de, bazı yönleriyle "Bu adam da bizim gibi aslında" dedirtiyor. Kızı Zeyno'ya tam bir Anadolu babası gibi aşırı bağlı olması, 30 yıldır aynı mahalle berberine gitmesi ve hatta hep kestirdiği berberi bulamayınca onun çırağına kestirmesi gibi özellikleri, Teoman'a yakınlık duymamızı sağlıyor. Çünkü her erkek berberine sadıktır...


"Yakışıklı olalım dedik"

"Yakışıklı olalım dedik"

Berberden çıkarken görüntülenen Teoman meğer Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'ndaki konseri öncesi saçlarını kestiriyormuş. "Berberimden şaşmam ama memlekete gittiği için bugün çırağına tıraş ettirdim. Konser öncesi yakışıklı olalım dedik" diyerek genellikle çocukları zorla berbere götürürken büyükler tarafından söylenen "Saçını kestirelim yakışıklı ol" cümlesindeki 'berbere gidip yakışıklı olmak' deyimini kullandı.

Demek ki Teoman da çocukken babası, dedesi, amcası ya da dayısı tarafından gözyaşları içerisinde zorla saçını kestirmeye götürüldü ve 'yakışıklı olmak' vaadiyle kandırıldı.

Hakkaten de yakışıklı oldu

Hakkaten de yakışıklı oldu

Teoman'ı yıllardır gördüğümüz için farkına varamamış olabiliriz fakat o artık 50 yaşında. Tabii ona yaşlanmayı yakıştıramayışımızın nedenleri arasında Teoman'ın gençlere taş çıkartan hızlı yaşam şekli ve fit görüntüsü de var.

"Yakışıklı olalım dedik" diyen Teoman, berberden gerçekten de yakışıklı bir şekilde çıktı. 50 yaşında olmasına ve vücudunu zaman zaman hor kullanmasına rağmen hala fit ve tanıdığımız Teoman.

Mahalle büyüğü

Mahalle büyüğü

Teoman mahalle esnafı ve sakinleri tarafından da seviliyor. Berber çıkışında insanlarla tokalaşan ve çocuklar tarafından gülücüklerle uğurlanan Teoman, mahallenin sevilen abisi gibi görünüyor.

"Burada oynamayın topunuzu keserim bah" diyen sinirli büyüklerdense, mahallenin iyi top oynayan gençleri için "Daha 17, 17, 17, 17'ymiş. Bu çocuk ilerde büyük topçu olur" gibi ılımlı yorumlar yapan bir Teoman'ı kim istemez ki?

turcel.orman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak