İstanbul

Yerel Haber
09 Aralık 2015 - 14:30

TERAKKİLİ GENÇLERE İNOVASYON HAFTASINDA İKİ ÖDÜL

IHA

Terakki Vakfı Okulları Tepeören Yerleşkesinden Turbo Terakki ve Levent Yerleşkesinden Team Terakki, 27-29 Kasım tarihleri arasında gerçekleşen Shell Eco-marathon Türkiye yarışmasındaki başarılarıyla İnovasyon Haftasında Takım Ruhu Ödülü ve OİB Özel Ödülü aldı.
2005 yılından bu yana Shell Eco-marathon da kararlılıkla yarışan ve çevreci yaklaşımını anaokulu, ilkokul ve ortaokul düzeyindeki Terakkili arkadaşlarına aktaran öğrenciler, Takım Ruhu Ödülünün ardından Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği tarafından OİB Özel Ödülüne layık görüldü. Öğrenciler, Türkiye’nin en önemli AR-GE merkezlerinden özel projelerin yer aldığı, 3-5 Aralık tarihleri arasında düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftasında ödül törenine katıldılar.
TERAKKİ, SHELL ECO-MARATHON TÜRKİYE’DE YARIŞAN TEK LİSE
Shell Eco-marathon; 1985 yılından beri her yıl çok sayıda ülkeden gençleri daha az enerji ile daha fazla yol kat eden araçlar tasarlayıp üretmeye teşvik ediyor.
Shell Türkiye, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliğinin (OİB) 27 - 29 Kasım tarihleri arasında Türkiye’de ilk kez düzenlediği bu yarışmada pistte yarışan tek lise takımı Team Terakki, üçüncü oldu. Karadeniz Teknik Üniversitesi birinci, Hollanda’dan University of Technology Eindhoven ise yarışmanın ikincisi.
Ayrıca Team Terakki üyesi Doğa Şatır (11IB FM), Shell Eco-marathon Türkiye açılışında yarışmadaki tüm takımları temsilen yaptığı konuşmada “Sadece bilim insanlarının yapabileceğini düşündüğüm işleri daha lise çağından başarmak, buradaki güzel takım ruhu atmosferini yaşamak gerçekten büyük bir ayrıcalık” dedi.

İstanbulYerel Seçim Sonuçları

İstanbul Hava Durumu

19°CŞİMDİÇARŞAMBA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.