10.11.2017 02:30 | Son Güncelleme:

Terör örgütüne bağlılığını göstermek için kardeşini öldürmüş

Kuzey Irak’ta, DAEŞ’e muhalif olduğu için polis ağabeyini infaz ettiği görüntüsü sosyal medyada paylaşılan Iraklı terörist, emniyetteki ifadesinde infazı örgüte bağlılığını ispatlamak amacıyla gerçekleştirdiği itirafında bulundu.

Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, terör örgütü DAEŞ’in talimatıyla örgüte muhalif öz ağabeyi Abdulkadir Abdurrahman’ı başına tabancayla ateş açarak infaz ettiği görüntüsü propaganda amaçlı sosyal medyada yayınlanan ve önceki gün Kayseri’de başarılı operasyonla yakalanan Iraklı terörist Abdulkhaleq Abdulqader Ali’nin (47) emniyetteki işlemleri sürüyor. Zanlı, sorgusunda ağabeyini infaz ettiği görüntüleri doğruladı. 
20 gün önce gelmiş
DAEŞ bünyesinde Telafer bölgesinde faaliyet gösterdiği belirlenen Ali, kendisinden bir yaş büyük ağabeyi Abdulkadir Abdurrahman’ın Irak’ta polis olduğunu, DAEŞ’e muhalif hareket ettiğini, bu nedenle örgüt tarafından infaz emri verildiğini, samimiyeti ve örgüte bağlılığının test edilmesi için infazın kendisine yaptırıldığını anlattı.
İstihbarat çalışmaları sonucu yaklaşık 20 gün önce yasa dışı yollardan, Suriye üzerinden Hatay’a girdiği tespit edilen, otobüsle geldiği Kayseri’deki terminalde kendisini karşılamaya gelen örgüt üyesiyle yakalanan  Ali’nin, eşi ve iki çocuğunun da yaklaşık iki ay önce kente getirildiği belirlendi.
Beyaz sakallı olan Ali, ağabeyinin infaz görüntüsü çekilmeden önce sakalını siyaha boyadığını söyledi. Ali’nin, Türkiye’deki diğer DAEŞ üyeleriyle bağlantılarına yönelik araştırmalar da sürüyor. l KAYSERİ AA


 

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0