Gündem
30.03.2016 - 17:37 | Son Güncelleme: 30.03.2016-17:38

Teröristler 'tuzak'larına Kur'an-ı Kerim'i de alet etti

Mardin'in Nusaybin ilçesindeki operasyonda, terör örgütü  PKK mensuplarının el yapımı patlayıcı yerleştirdikleri bazı evlerin kapısına  Kur'an-ı Kerim asarak güvenlik güçlerine tuzak kurduğu tespit edildi.

Sitene Ekle

AA

Nusaybin'de PKK'lı teröristlerin yakalanması, kazılan çukurların  kapatılması, kurulan barikatların kaldırılması, vatandaşların can ve mal  güvenliğinin sağlanması için ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından Türk  Silahlı Kuvvetleri ve emniyet unsurlarınca başlatılan operasyon devam ediyor.

Bugüne kadar 137 teröristin etkisiz hale getirildiği müşterek  operasyon, özellikle Fırat, Dicle, Abdulkadirpaşa ve Zeynel Abidin mahallelerinde  yoğunlaşıyor.

Bomba imha uzmanları da teröristlerden temizlenen bölgelerde  tuzaklanmış el yapımı patlayıcıları imha ediyor.

TERÖRİSTLERDEN HAİN TUZAK

Saldırılarını sürdürdükleri il ve ilçelerde tencere, valiz, kapı  arkası, yatak içi, beşik ve çaydanlıklara patlayıcı yerleştirerek vatandaşın  yaşamını hiçe sayan teröristlerin, Nusaybin'de de patlayıcı tuzakladıkları bazı  evlerin dış kapısına Kur'an-ı Kerim astıkları belirlendi.

Dini duyguları istismar etmeye çalışan teröristlerin, bu yöntemle,  "güvenlik güçlerinin rahatça eve girmesini ve tuzakladıkları patlayıcıları  infilak ettirmeyi" planladığı ortaya çıktı.

Kapılarına Kur'an-ı Kerim asılan evlerde yapılan kontrollerde, çok  sayıda tuzaklanmış el yapımı patlayıcının yanı sıra silah ve mühimmat ele  geçirildi.

Bölgede çalışmalarını sürdüren güvenlik güçlerince evlerin altında da  tüneller bulundu. Sokaklardan geçiş yapılarak birkaç ev arasında bağlantıyı  sağlayan tüneller, kontrollü şekilde imha edildi.

Öte yandan, ülkenin dört bir yanından operasyonlara destek vermek için  vatandaşlarca gönderilen mektuplar da asker ve polislere ulaştırıldı.


Etiketler: PKK,Mardin,Nusaybin
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Su bulunmadığı veya bulunupta kullanılmadığı taktirde temiz olan toprağa sürülen elerle yüzü ve dirseklere kadar kolları mesh etmeye ne denir?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX