Siyaset
12.01.2017 - 02:30 | Son Güncelleme: 12.01.2017-2:30

Terörle hedeflerine ulaşacaklarını sandılar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, “Askeri vesayetlerle hedeflerine ulaşamayanların, terör saldırıları ile amaçlarına ulaşacaklarını zannettiklerini” söyleyerek, “Fakat Türkiye artık eski Türkiye değildir. Milletimiz, yaşam biçimleri, etnik ve inanç farklılıkları gibi nedenlerle ayrıştırılamaz, birbirine asla düşürülemez. Biz bütün farklılıklarımızla bir ve bütün olduğumuza inanıyoruz. Bu birliği güçlendirmek için de elimizden geleni yapacağız” dedi.

Sitene Ekle
Terörle hedeflerine ulaşacaklarını sandılar

ANKARA Milliyet

Emine Erdoğan, dün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde, 9. Büyükelçiler Konferansı dolayısıyla Türkiye’de bulunan büyükelçi eşlerine öğle yemeği verdi. Büyükelçi eşlerinin bulundukları ülkelerde eşlerinin yükünü alan, onlara destek olan, yeri geldiğinde Türkiye’nin temsili adına gayret sarf eden diplomasi neferleri olduğunu dile getiren Erdoğan, büyükelçi eşlerinin gerek sivil toplum çalışmaları gerekse bireysel gayretlerle önemli çalışmalar yaptığını söyledi. 2016’nın Türkiye için zor bir yıl olduğunu, 15 Temmuz darbe girişimi ve terör saldırılarıyla sıkıntılı bir yıl geçirildiğini söyleyen Erdoğan, “Milletimizin engin feraseti ve güçlü devlet iradesi olmasaydı, bugün ülkemiz çok daha zor bir sürecin içinden geçecekti. Neyse ki, güçlü demokrasimiz sayesinde bu süreci atlattık” dedi.


Türkiye’nin her demokrasi hamlesinin darbelerle kesildiğini vurgulayan Erdoğan, “Askeri vesayetlerle hedeflerine ulaşamayanlar, terör saldırıları ile ulaşacaklarını zannediyor. Fakat Türkiye artık eski Türkiye değildir. Milletimiz, yaşam biçimleri, etnik ve inanç farklılıkları gibi nedenlerle ayrıştırılamaz, birbirine asla düşürülemez. Biz bütün farklılıklarımızla bir ve bütün olduğumuza inanıyoruz” ifadesini kullandı. 

Etiketler:
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Yazının bulunmasından önceki devirlere ne ad verilir?

    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX