Yerel Haber
01 Ocak 2018 - 10:55

Terörsüz İlçede Yılbaşı Kutlaması

ŞIRNAK (AA) - PKK'lı teröristlerden tamamen temizlenen Silopi'de yılbaşı kutlamaları renkli görüntülere sahne oldu.

Terör yüzünden her türlü sosyal aktiveden uzak kalan Şırnaklı gençler teröristlerin şehirden arındırılması ile beraber normal yaşamalarına döndü.

Silopi'de gece geç saatlere kadar eğlenen gençler, canlı müzik eşliğinde 2018 yılına girdi.

Alkolsüz kutlama yapılan gecede yılbaşı çekilişi de yapıldı.

İlçede bir eğlence mekanında yılbaşı kutlamalarına katılan vatandaşlardan Ahmet Deniz, yıllarca terör belası yüzünden doğru düzgün eğlence yapamadıklarını söyledi.

Deniz, "Güvenlik güçlerinin yaptığı başarılı operasyonlar sonrası ilçe tamamen teröristlerden arındırıldı. Bu sayede artık bizde normal yaşantımıza döndük. Bizi bu imkanı veren devlet yetkililerimize çok teşekkür ediyoruz." diye konuştu.

Ayşe Demir ise eskiden geceleri hiç dışarı çıkamadıklarını ama şimdi artık gece yarısına kadar bile dışarıda kalabildiklerini söyledi.

Eğlence mekanının sahibi Hüseyin Yavuz da kutlamalara bu yıl katılımın yoğun olduğunu belirterek, "Vatandaşlarımız artık rahat ve güvenli bir şekilde eğlenebiliyorlar. Bizde bu durumdan çok memnunuz. İlçemizde terör değil huzur istiyoruz." şeklinde konuştu.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.