Ege

16.05.2018 - 04:45 | Son Güncelleme: 16.05.2018-4:46

Terörü, taksicinin dikkati önleyecek!

Taksiciler, İzmir Emniyet Müdürlüğü ile Şoförler Odası’nın işbirliğiyle terörle ilgili eğitime alındı. Şoförler Odası Başkanı Anık, her taksicinin bir Emniyet görevlisi duyarlılığında çalışacağını kaydetti

Sitene Ekle

İZMİR DHA

İzmir Emniyet Müdürlüğü ile İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası işbirliğiyle, turizm sezonu öncesi terör eylemlerinde taksileri tercih eden başta canlı bombalar olmak üzere, teröristlerin tespiti için taksi şoförleri özel eğitime alındı. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü uzmanları, terör örgütleri, terör eylemleri ve teröristler hakkında şoförleri detaylı olarak bilgilendirdi. Canlı bombaların eylem yeri olarak planladıkları noktalara dikkat çekmeden ulaşmak için taksicileri tercih ettiği belirtildi.

Emniyet’i arayın

Teröristlerin taşıdıkları patlayıcıyı gizlemek amacıyla kendilerine hamile ya da engelli görünümü verebildiği, eylem öncesinde mutlaka şüpheli davranışlar sergilediği vurgulandı.

Taksicilerden böyle durumlarda özel iletişim kanalları aracılığıyla Emniyet’i bilgilendirmesi istendi, “Bir taksi şoförünün dikkati, onlarca kişinin hayatını kurtarabilir” denildi.

İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, daha güvenli ve huzurlu bir toplum için üzerlerine düşen her göreve hazır olduklarını kaydetti. Anık, her taksicinin bir emniyet görevlisi duyarlılığında hareket ettiğini belirtti, “Terörle, suçla ve suçlularla mücadelenin topyekûn gerçekleştirilmesi gerektiğine inanıyoruz. Her gün binlerce kişiyi taşıyan, günün 24 saati hayatın içinde aktif olarak yer alan İzmirli taksiciler olarak bizlere daha büyük görev düştüğünü biliyoruz. İzmir Emniyet Müdürlüğümüz ile sıkı işbirliği yaparak ve ortak hareket ederek bunun gereklerini yerine getiriyoruz” diye konuştu.

 

 


"Duvara Karşı" filminin yönetmeni kimdir?
©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX