The Cranberries'in solisti Dolores O'Riordan'ın gerçek ölüm nedeni ne?

İrlandalı rock grubu The Cranberries, unutulmaz şarkılarla hayatımıza renk katmıştı. Grubun kadife sesli solisti Dolores O'Riordan'ın 2018'in başında hayatını kaybetmesi hepimizi çok üzdü. Dolores'in ölüm sebebi nihayet netleşti...

The Cranberries'in solisti Dolores O'Riordan'ın gerçek ölüm nedeni ne?

'Alkol zehirlenmesine bağlı boğulma'

'Alkol zehirlenmesine bağlı boğulma'

Dolores O'Riordan'ın ocak ayında hayatını kaybetmesinden sonra Westminster'da şarkıcının ölümüyle ilgili soruşturma yürütülüyordu. Şarkıcının ölüm sebebi bir türlü kesinlik kazanmamıştı.Ancak bugün çıkan bir habere göre, Dolores O'Riordan'ın alkol zehirlenmesine bağlı boğulma sonucu hayatını kaybettiği ortaya çıktı.

Spekülatif haberler

Spekülatif haberler


Grubu The Cranberries ile bugüne kadar sayısız hit şarkıya imza atan Dolores O'Riordan'ın ölümünün ardından ortaya atılan çeşitli can sıkıcı spekülatif haberler de böylelikle sona ermiş oldu.Her ölüm gibi 46 yaşındaki Dolores O'Riordan'ın ölümü de herkes için üzücüydü. Ancak daha kötü olan, ölümünden sonra ortaya çıkanlardı.

Yine tartışılacak...

Yine tartışılacak...

Akla her türlü şey geldi. Yok son bakışı, yok aslında bu notu yazarak sinyalleri verdi vs... Ne yazık ki her ölüm sonrasında, üstelik de beklenmedik ölüm sonrasında bu tavra bürünüyoruz.


Şimdi bu ölüm sebebi de yine tartışılacak, yazılacak çizilecek, "Hayır aslında..." denilecek. Bunun sonu yok.

Tutumumuzu değiştirmeliyiz

Tutumumuzu değiştirmeliyiz


Ama artık bu tutumdan vazgeçilmesi gerekiyor. Tamamen ortadan kaldırmak güç olsa da, en azından bu tutum minimize edilmeli, edilebilmeli...Ve bundan daha da önemlisi değiştirilemeyecek şeyleri sorgulamak yerine önümüze odaklanmalıyız. Peki bu neden bu kadar önemli?

Manga'dan 'Cevapsız Sorular'...

Manga'dan 'Cevapsız Sorular'...

Çünkü farkında olmadan soru ve sorunlara takılı kalmamıza sebep oluyor bu tutum. Problem çözme kabiliyetimiz, yeteneğimiz köreliyor.

Biz "Bu niye oldu?" diye Manga'dan 'Cevapsız Sorular'a saplandıkça hiçbir şey göremiyoruz. Halbuki çözüm odaklı olmalıyız.

Değiştiremeyeceğimiz şeyleri kabullenmemiz, sadece değiştirebileceklerimiz hakkında kafa patlatmamız lazım.

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak