Geri Dön

250 tutuklu yakını F tipi için Ankara'ya gitti

250 tutuklu yakını F tipi için Ankara'ya gitti


İSTANBUL Milliyet


       Tutuklu ve Hükümlü Aileleri Yardımlaşma Derneği (TAYAD) ile onlara destek veren çeşitli sivil toplum örgütü üyeleri, "F" tipi cezaevlerinin yapımının durdurulması istemiyle TBMM'ye dilekçe vermek üzere Kadıköy'den Ankara'ya hareket etti.
       Pendik'ten E-5 Karayolu üzerinden Kadıköy İskele Meydanı'na otobüslerle gelen TAYAD'lıların, güzergah boyunca basın açıklaması yapmalarına ve kendilerini uğurlamaya gelenlerle vedalaşmalarına güvenlik güçleri tarafından izin verilmedi. adıköy'de öğle saatlerinden itibaren çok yoğun önlemler alan güvenlik güçleri, Haydarpaşa'dan konvoy halinde Kadıköy'e giriş yapan otobüsleri durdurmadı. İçlerinde yaklaşık 250 kişinin bulunduğu 6 otobüs, emniyet güçlerinin nezaretinde Kadıköy'den çıkarıldı. Otobüslerdeki bazı TAYAD'lılar zafer işareti yaparken, dışarıda toplanan bir grup ise alkışlı uğurlamada bulundu.
       Bu arada, Kadıköy'den otobüse binen Halkın Hukuk Bürosu avukatlarından Behiç Ahçı, "hücre" tipi cezaevlerinin yapımının durdurulması ve varolanların da kapatılması istemiyle Ankara'ya gittiklerini belirterek, yarın TBMM'ye bu yönde bir dilekçe vereceklerini söyledi. Öte yandan, grubu uğurlamak amacıyla Kadıköy'e gelen sinema sanatçısı Lale Mansur, otobüslerin gecikmesi üzerine beklemeden ayrıldı.

Müge Anlı canlı yayınında tüyler ürperten itiraflar!ATV ekranlarında yayınlanan Müge Anlı'nın programında kızını aramaya gelen Zeynep Ergül, kayıp Mehmet Muharrem Erbay olayını tekrar gündeme gelmesine sebep oldu. Geçen hafta canlı yayında gözaltına alınarak Jandarma'da ifadesi alınan Zeynep Ergül açıklamaları programa damga vurdu. İmam olan ağabey Cahit Ergül'ün itirafı herkesi şoke etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber