BAŞKA İSTANBUL YOK

"Başka İstanbul Yok" sayfamızda İstanbullular’ın sorunlarını ifade eden haber mektuplarına yer veriyoruz. Haftada bir gün bu sayfada, vatandaşın şikayetine karşılık, ilgili kurum ve kuruluşlardan gelen açıklamaları bulacaksınız...

BAŞKA İSTANBUL YOK

"Başka İstanbul Yok" sayfamızda İstanbullular’ın sorunlarını ifade eden haber mektuplarına yer veriyoruz. Haftada bir gün bu sayfada, vatandaşın şikayetine karşılık, ilgili kurum ve kuruluşlardan gelen açıklamaları bulacaksınız...

Doğalgaz programla dağıtılıyor
30 Ocak tarihinde "Acil hat" köşesinde yayınlanan "Zehirleneceğiz" başlıklı habere ilişkin İGDAŞ bir açıklama gönderdi. Söz konusu haberde Küçükçekmece, Fatih Mahallesi, 27 Mayıs Caddesi Koltaş Sitesi’nde oturan Hıdır Aydın adlı okurumuz, kendilerine hâlâ doğalgaz bağlanmamasından yakınmaktaydı. İGDAŞ’ın açıklaması şöyle:
"İGDAŞ yatırım programını hazırlarken doğalgaza da hızlı geçebilecek, doğalgaz hatlarının kullanım kapasitelerinin yüksek olacağı yerlere öncelik vermektedir. Bunun sebebi, zaten sınırlı miktarda olan doğalgazı, kullanıp kullanmayacağı belirsiz olan semtlere tahsis etmenin pek akılcı olmayacağı düşüncesidir.
Şikayet üzerine yaptığımız inceleme sonunda adı geçen mahallenin yatırım programımızda olmadığı tesbit edilmiştir. Küçükçekmece ilçe sınırları içindeki bin 751 sokağın 655’ine doğalgaz ulaştıran İGDAŞ, şu anda ilçenin yüzde 37’sine hitap etmektedir. 2005 yılında İstanbul’un tamamına gaz vermeyi planlayan İGDAŞ, Bölge Müdürlükleri’ne gerekli başvuruların yapılması halinde bu başvuruları değerlendirecektir."

Lambalar ayarlandı
BEDAŞ Halkla İlişkiler Müdürü, 4 Ocak ve 9 Ocak tarihlerinde yayınlanan iki habere ilişkin açıklama gönderdi. "Küçükçekmece’de 7 sıkıntı" başlıklı ilk haberde İ.Hakkı Söyler adlı okurumuz, diğer sıkıntılarının yanı sıra sokak lambalarının boş yere yandığından yakınmaktaydı. Genel Müdür Mustafa Kavlu’nun talimatıyla incelenen şikayete ilişkin BEDAŞ’ın açıklaması şöyle; "Haberiniz üzerine Küçükçekmece’deki şikayet yerinde incelenmiş ve Sefaköy, Kemalpaşa Mahallesi, Kısmi Sokak ve Sultan Murat Caddesi üzerindeki aydınlatma lambalarının zaman röle ayarları yapılmıştır. Bu ayarlama sonucu, lambalar artık zamanında yanıp söneceklerdir." "Lambalar yanmıyor" başlıklı ikinci haberde ise Halkalı’dan yazan polis aileleri, sokağın lambalarının yanmadığından şikayet etmekteydi. Habere gönderilen açıklama şöyle: "Yapılan inceleme sonucu polis lojmanlarında yanmadığı ifade edilen aydınlatma lambalarının arızaları tamir edilmiş ve bakım yapılarak yanar duruma getirilmiştir. İlginize teşekkür eder, bilgilerinize sunarız."

Plan yok ki imar olsun
30 Ocak tarihli gazetemizin "Acil hat" köşesinde yayınlanan "İmara açmayın" başlıklı habere, Bahçelievler Belediyesi Basın Danışmanlığı’ndan bir yanıt geldi. Konuyla ilgili olarak Başkan Saffet Bulut’un talimatıyla bir araştırma yapıldığı belirtilen açıklama şöyle devam ediyor: Harita hazırlanıyor "Haberde, Musa Aslan adlı okurunuz, Soğanlı’daki imara kapalı alanların imara açılmasından yakınmakta. Bahçelievler’de bir imar planlaması henüz mümkün değildir. İlçemiz, Belediye Meclisi’nin geçen aralık ayında onayladığı 1/5000’lik imar planlarına önümüzdeki günlerde kavuşacaktır. Planların gelişinin ardından yapılacak 1/1000’lik planlarla birlikte planlama sürecine de başlanacaktır. Planlama söz konusu olmadığından bölgede bir imar hareketi mümkün değildir."

Etiler biraz daha sabredecek!
Büyükşehir Belediyesi Basın Danışmanlığı, 11 Ocak tarihinde yayınlanan "Alternatif bir yol" başlıklı habere ilişkin şu açıklamayı gönderdi: "Söz konusu haberde, Etiler’den İsmet Atmaca adlı okurunuz, Etiler’in yıllardır devam eden trafik sorununa bir çare beklediklerini belirtmektedir. Ulaşım Daire Başkanlığı’na bağlı Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü’müz tarafından Akmerkez yoluyla ilgili proje çalışmaları tamamlanmıştır. Bu yol güzergahında gerekli imar plan tadilatı İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nce uygun görümüş ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda onaylanmıştır. Ancak daha sonra plan tadilatına itiraz edilmiştir. Bu konudaki işlemler devam etmektedir."İSTANBUL
Kadın muhabir canlı yayında cinsel tacize uğradıABD’nin Georgia eyaletinde gerçekleşen bir 10 kilometre yarışını sunan kadın muhabir, yarışçılardan birinin cinsel tacizine maruz kaldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber