Geri Dön

BAŞKA İSTANBUL YOK

BAŞKA İSTANBUL YOK

BAŞKA İSTANBUL YOK

BAŞKA İSTANBUL YOK

Geçitten geçilmiyor
VATANDAŞ HABERİ / Erhan Işıker-Avcılar

AVCILAR, Ambarlı Mahallesi’nde oturmaktayım. İşim gereği, mahallemizde bulunan Ambarlı kavşağındaki alt geçitleri, sürekli kullanmak zorundayım. Ancak bu geçitler, çok kötü durumda. İçerisindeki pislik bir yana, geçidin tuvalet olarak kullanılması nedeniyle yoğun bir koku var ki birkaç saniyede bile midenizi altüst etmeye yetiyor. Belediye yetkililerini uyarmamıza rağmen hiçbir sonuç alamadık. Bu durumdan son derece şikayetçiyiz. Lütfen sorunumuza bir çözüm bulunsun.

Mezarlara saygı lütfen
VATANDAŞ HABERİ / Ertuğrul Güleryüz-1. Levent

Benİm sorunum mezarlıklarımıza gerekli özenin gösterilmemesi. Yaklaşık 8 ay önce, Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü’ne bağlı Karacaahmet Mezarlıkları bünyesinde bulunan aile mezarlığımın ve aynı adada bulunan pek çok mezarın tahrip edildiğini ve mezarların çevresinin çöplük ve mezbelelik haline getirildiğini tesbit ettim.
16 Mayıs 2000 tarihinde bir dilekçe yazarak sorunu dile getirdim. 22 Mayıs’ta aldığım cevabi yazıya tahrip edilen 17 mezarın listesini de ekleyen yetkililer, gereğinin yapılmakta olduğunu bildirdi.

Dilekçe üstüne dilekçe
Ancak olaydan sonraki ziyaretlerimde bu konuyla hiç ilgilenilmediğini, tam tersine aile mezarlığımın daha da tahrip edildiğini gördüm. Bunun üzerine 9 Haziran 2000 tarihinde bir dilekçe yazarak yeniden konuyu gündeme getirdim. Ancak aradan yedi aya yakın zaman geçmiş olmasına karşın herhangi bir olumlu gelişme olmadı. Hatta aile mezarlığımın bulunduğu ada dışındaki mezarlarda datahribatların bulunduğunu öğrendim. Bu durumu dile getirmenizi rica ederim.İSTANBUL15 Aralık 2019 Magazin Bülteni15 Aralık 2019 Magazin Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber