Basket günleri

Basket günleri


DÜNYA Basketbol Şampiyonası başladı. Benim dikkatimi çeken, böyle büyük bir organizasyonu neden TRT yayınlamadı? Konuyu açtım sordum. Söylenen şu; bu şampiyonanın yayın hakkını alan firma "sadece basketbol şampiyonası maçları olmaz, şöyle bir paketim var, hepsini alacaksın" ile gelmiş TRT’ye. TRT yetkilileri "Yayın paketinde bizim yayınlayamayacağımız tarzda yapımlar vardı. Bu nedenle vazgeçtik" diyorlar. NTV her şeyi göze alıp yayın işine girmiş. Bir kere çok izlenen kanallar sıralamasında birden yükselme olacak. Reklamverenler basketbolu seviyor ve şimdiden öngördükleri reklam gelirine ulaşmış durumdalar. Basketbolu izlenme oranı unsuru olarak görmeyen özel kanallar ve parada anlaşamayan TRT devre dışı. NTV bir tarihi bize izletecek. Peki onlar da girmeseydi bu maçlar yayınlanmayacak mıydı?

GENÇ Parti’nin tanıtım filmi reklamlarda. Show TV’nin reklam kuşağında bir bakıyoruz Cem Uzan. Fenerbahçe - Feyenoord maçının devre arasında rastladım. Bu filmi yayınlatanlar sıralamaya da dikkat etmeli. Çünkü parti filminden sonraki reklam bir traş köpüğü reklamıydı!

TAMER Karadağlı, Akmerkez’deki giriş görevlisiyle olan sürtüşmesi ile gündeme geldi. Yumruklar mı konuşmuştu yoksa başka bir durum mu vardı? Bir itiş kakış olmuş. Ama boks maçı yok. Sonra zaten olay tatlıya bağlanmış. Ünlü olunca işler zorlaşıyor. Akmerkez’in görevlileri ile ilgili şikayetler var. Yani ortada bir sorun var, biraz galiba kendilerini Laila’daki korumalar gibi görüyorlar! "Ceketi çıkar" şeklinde yaklaşımlardan bahsediliyor. Neyse sonuçta Tamer Karadağlı "vatandaş" gibi davranınca, olayın "reyting" tarafı ağır basınca "sert erkek" klasmanına alınmış kendileri. Tamer Karadağlı yine de bu kadar "izlenme oranına" göre iyi kaçıyor. Bunu beceriyor. Yazın yurtdışına gitmiş. Mesela Çeşme veya Bodrum’da hangi "beach" onu kabul etmezdi? Hangi "dedikodulu" mekanlar kapılarını açmazdı? Artık "cult" kartviziti alan (yani kendine has bir başka örneği olmayan) bir dizi olan "Çocuklar Duymasınöda durum şöyle; yeni bölümler çekiliyor, 10 Eylül’de karşınızdalar.

8 Aralık 2019 Magazin Bülteni8 Aralık 2019 Magazin Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber