Diyecek bir şey kalmadı

Diyecek bir şey kalmadı

Diyecek bir şey kalmadı

Tek bir görüntü yok. Ama laf çok. "Telegol"e bakarsak, hakem Galatasaray’ı bi tutmuş bi tutmuş ki! Erman Toroğlu’ndan izliyorsunuz. Pozisyon pozisyon bakılıyor ve ortada hiç de öyle Galatasaray’a çalışan hakem durumu yok. Maçı iyi yönetmemiş bir hakem görüntüsü var. Ama görüntüsüz ve sadece "benim izlenimlerim" şeklindeki bir formatta, bu kadar iddialı, bu kadar "taraflı" yorum yapmanın da adı kuyuya delinin taş atması oluyor.

Alİ Sami Alkış, "Ali Uluyol Yimpaş Yozgat’ın maçına verilmişti. Son anda Galatasaray maçına kaydırıldı" dedi. Bu haberi de Merkez Hakem Komitesi’nin içinden bir kaynaktan (!) öğrendiğini söyledi. Sonra MHK Başkanı Bülent Yavuz bağlandı. Alkış’ın böyle bir iddiayı ispatlaması durumunda kendisinin hemen istifa edeceğini söyledi. Bu sırada söze Ahmet Çakar girdi. Ahmet Çakar bu kaynağın MHK içinde yer alan bir köstebek olduğunu ve bunu da kendisinin Bülent Yavuz’a otel odasında söylediğini açıklamaz mı? Ortada bir haber kaynağı var. O haber kaynağı büyük olasılıkla Çakar’ın bildiği köstebek. Bu köstebek konusunda MHK başkanının da bilgisi var. Bu durumda şu olasılıklar ortaya çıkıyor: Bülent Yavuz bu ismi biliyor da bir de Ali Sami Alkış’a söylettirmek istiyor. Adı köstebek ise demek ki, başka maçlar için de aynı laf taşıma işini sürdürmüş. Alkış’a bunu uçurmuşsa bir dayanağı var demektir! Yani sadece Alkış’ın değil söz konusu kaynağın da bunu ispat etmesi gerekiyor. Karışık bir durum değil mi? Ama bu kadar ortalara döküldükten sonra üstü örtülecekse ve örtülürse bütün futbol camiası sorumludur. Yani yazarı, hakemi, federasyon başkanı, yöneticileri ile...

ATV’de "Ceviz Kabuğu"nda altı saat Trabzon’un Rum Pontus Krallığı’ndan geldiği konuşulmuş. Sayın Alkış böyle dedi... Bu Trabzon halkını çok rahatsız etmiş, morallerini bozmuş bu da Beşiktaş ile yaptıkları maça yansımış. "Ceviz Kabuğu"nu izlemeyenler zannedecekler ki altı saat Rum propagandası yapıldı. Ya, biri çıkmış kitap yazmış. Yazdığının da "Trabzon halkı Rumlardan geliyor" diye üstüne basa basa bir iddiası da yok. Ama konu tartışmacıların da gazı ile bu havaya girdi. Kitap yerden yere vuruldu. İşte ülkemizde "yanıltıcı haber nasıl yapılır"ın canlı örneği... Nereden çıktı altı saat Rum propagandası yapıldı lafı?

18 Kasım 2019 Magazin Bülteni18 Kasım 2019 Magazin Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber