Endeavor Global Türkiye’ye geliyor

Endeavor Global Türkiye’ye geliyor

Endeavor Global Türkiye’ye geliyorGelişmekte olan ülkelerin girişimcilere sağladığı destekle tanınan, ‘Endeavor Global’, 2003’te Türkiye’ye geliyor. Endeavor Global yetkilileri, Türkiye’nin dünyaya açılma programının ilk basamağına alındığını açıkladı. Yetenekli girişimcilere fırsat yaratmak için destek programları uygulayan kuruluş şimdiye kadar Arjantin, Brezilya, Şili, Meksika ve Uruguay gibi birçok ülkede çalışmalar yaptı. Kâr amacı güdmeyen Endeavor’un bu ülkelerde desteklediği şirketler, geçen yıl çok kötü ülke koşullarına karşın satışlarını ortalama yüzde 46 artırdı, işçi çıkartmadılar.
Kuruluşa gelir sağlamak amacıyla düzenlenen Wall Street Regent Otel’deki galada yapılan açık artırmada, birbirinden değerli ve ilginç ödüller verildi. Bunlar arasında, THY’nin verdiği Türkiye’ye gidiş - dönüş 2 kişilik business class uçak bileti, Çarmıklılar’ın yatıyla beş günlük gezi, İstanbul Çırağan Otel’de ücretsiz haftasonu tatilinin yanı sıra New York’ta yaşayan Türk ressam ve sanatçıları Ertuğrul Ateş, Metin Bereketli, Emre Ertürk ve Seze Devres’in eserleri de yer aldı.
Galada, TIME dergisinin seçtiği ‘21. yüzyılın 100 yenilikçisi’ arasında yer alan, ayrıca Dünya Ekonomik Forumu tarafından ‘Geleceğin liderleri’ arasında gösterilen Endeavor Global’in başkanı Linda Rottenberg de hazır bulundu.

20 Eylül 2019 Magazin Haberleri.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber