Erbakan ve KazanBatı’ya başvurdu!

Erbakan ve KazanBatı’ya başvurdu!

Erbakan ve KazanBatı’ya başvurdu!


Abdullah Karakuş Ankara

Siyaset yapması yasaklanan kapatılan RP'nin eski Genel Başkanı Necmettin Erbakan ve eski bakan Şevket Kazan, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne başvururken "Onurumuz kırıldı, haysiyetimiz rencide oldu" dedi.
Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) Kazan ve kendisi için "bağımsız aday olamaz" kararının Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'ne (AİHS) aykırı olduğunu iddia eden Erbakan, hafta başında Kazan'la AİHM'ye başvurdu.
Erbakan, AİHM'ye gönderdiği dilekçesinde, demokrasinin, insan haklarının, özgürlüklerin ve devlet yapılanmasında kuvvetler ayrılığı prensibinin hararetli savunucusu olduğunu ve hiçbir şiddet eylemi içinde yer almadığını anlattı. 54. hükümetin başbakanlığını yaparken de Türkiye'ye başarılı hizmetler verdiğini ifade eden Erbakan, YSK'nın kendisini ciddiye almadığını ve bağımsız adaylığını geri çevirerek seçme ve seçilme hakkının elinden alındığını kaydetti.
Dilekçede, AİHS'nin bir nolu protokolünün ihlal edildiği ifade edilerek "TBMM'nin 21. dönem milletvekili olarak lehimize taahhuk edecek maaş ve ödeneklerden mahrum edildik. Maddi ve manevi zarar talebinin miktarı ileride bildirecektir" denildi.
Gıyabi tutuklama kararı ile aranırken Belediye Başkanı seçilen, Kamil Atak’ın askerlik belgesinde “mesleğiö için “çobanö, tahsili için de “cahilö ifadesi yer alıyor

15 Ekim 2019 Magazin Haberleri.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber