Erberk’te ‘Deniz’ bitti

Erberk’te ‘Deniz’ bitti


Neşe Erberk, ajansında çalışan mankeni Deniz Akkaya’dan tam 17 milyar 600 milyon lira tazminat istiyor.. Sebep, işe gecikmek, demeçlerle şirketi zarara sokmak, habersiz başka işlere gitmek..


       Bir süredir araları oldukça bozuk olan Türkiye eski güzeli Neşe Erberk ile ajansında çalışan manken Deniz Akkaya, sonunda mahkemelik oldu.
       Erberk, Akkaya’nın başka ajansların işlerine, gösteri ve şirket açılışlarına sözleşmesine aykırı davranarak habersiz katıldığını, bağlı olduğu kendi ajansının işlerine ise geciktiğini öne sürdü. Akkaya aleyhine tazminat davası açan Erberk, mankeninden toplam 17 milyar 600 milyar lira talep etti.
       İlgili davayı, Erberk Kast Prodüksiyon ve Tic. Ltd. Şti.’nin Avukatı Filiz Özcan, İstanbul 7’nci Asliye Ticaret Mahkemesi’nde açtı.

     Haciz talebi reddedildi
       Dava dilekçesinde, Akkaya’nın 29 Mayıs 1999’da imzaladığı sözleşme ile ajansa bağlandığı, ancak işe gecikmeden doğan her yarım saat için 20, habersiz gidilen işler için de 5 bin dolar ‘Cezai şart’ gerektiren dört ve 10’uncu maddeleri ihlal ettiği ileri sürüldü.
       Akkaya’nın habersiz katıldığı bir çok defile, açılış ve gösterilerin de ayrıntılı olarak yer aldığı dilekçede, Akkaya’nın basında yer alan haberleri ve demeçleri ile de şirketi zarara soktuğu kaydedildi. Dava dilekçesi ile Akkaya’dan 25 bin dolar maddi ve 1 milyar lira da manevi tazminat istendi. Akkaya’nın mal varlığına haciz talebi ise, reddedildi.

6 Aralık 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber