Fransa Çakal'ı kulağından tutup almıştı

Fransa Çakal'ı kulağından tutup almıştı

Fransa Çakal'ı kulağından tutup almıştı

       "ÇAKAL Carlos" lakabıyla tanınan dünyaca ünlü terörist İlyiç Ramirez Sanchez, ele geçirilememesiyle ün yapmıştı. Yıllarca terör estirdiği Fransa, 1994'te son derece gizli planla Carlos'u gizlendiği Sudan'da hükümetle işbirliği yaparak yakalattı.
       Carlos'un Fransa'ya teslim edilmesinde en önemli rolü, Sudan hükümetine "dinsiz bir alkoliği Fransa'ya teslim etmekle, İslami terörizmin yuvası" gibi gözüken Sudan'ın prestij kazanacağını telkin eden Fransız İstihbarat Servisi oldu.

       Sudan hükümeti, kendisine sunulan kredi olanakları, bazı gizli bilgiler karşılığında Carlos'un takas edilmesine karar verdi. Aylarca uydularla Carlos'un izini süren Fransa'nın, operasyona müdahale etmemeleri için Suriye ve İran'a şantaj yoluyla baskı yaptığı bildiriliyor.
       Suriye lideri Hafız Esad'a eski Nazi subayı Alois Brunner'in Şam'da saklandığı bildirerek tehdit eden Fransa, sonunda muradına erdi ve ABD'nin de desteğiyle Carlos ikamet etmekte olduğu Şam'dan sınırdışı edildi.

       Öte yanda Carlos, sahte pasaportla Sudan'ın başkenti Hartum'a yerleşerek bir eli yağda bir balda bir hayat yaşıyor ve misafiri olduğu Sudan hükümetinin kendisini "satmak" üzere olduğundan habersiz sakin günler geçiriyordu. Çakal'ın yakalanmasındaki en önemli etken bu güvenlik duygusu oldu ve hızlı yaşamından dolayı sağlık sorunları olan Carlos, ameliyat olmak için hastaneye yattı. Ameliyat sonrası uyandığında ise Fransa'ya uçan özel bir uçaktadır. Çakal yakalanmış, Fransa muradına ermiştir.
Şarkıcı Linet’ten çıplak ayak dans şovBostancı Gösteri Merkezi'nde sahneye çıkan Linet, kalça dansıyla kendisini dinlemeye gelenlerden tam not aldı. Linet'in dans gösterisi dakikalarca alkışlandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber