Goool, gol değil

Goool, gol değil


BİRİNCİ yarı Kosta Rika - Türkiye maçının görüntüsünü kapatıp sesini açık tutsanız, Türkiye’nin nasıl oynaması gerektiğini, ne yapması gerektiğini anlamanız imkânsız olurdu. Oyunun içindeki duruma göre değişen yorumlar, pozisyon pozisyon karmaşaya gidiyordu. Aslında Türkiye de TV’deki yorumlar gibi oynuyordu.

NİL Karaibrahimgil, albümünü çıkardı ve görünmeye başladı. "Özgür Kız" olarak yer aldığı reklamlar sırasında özellikle ortalarda görünmüyordu. Bu bir pazarlama ve reklam stratejisiydi. Kendisini Number One TV’de izledim. Bu işe inanmış (karizma, imaj vs.), oyunu kurallarına göre oynamayı içine sindirmiş biri. Zaten etrafındaki reklamcı, sinemacı, yani akıl hocaları da kendisine strateji belirliyor. Nil Karaibrahimgil de bunlara uyuyor. Örneğin doğal ve güzel olduğunu saklamıyor. Yani başkasının bunu söylemesine baştan izin vermiyor. "Ben böyleyim"i kendisi dile getirerek sahaya 1 - 0 galip çıkmasını biliyor.

BBG’nin Doğa Bey’inin evde nasıl olduğunu merak ediyorum. Düşünün, bilimkurgu şeklinde bir adam evde dolaşıyor. Sıkıcı mı yoksa delirtici mi?

ABİDİN Aydoğdu, İtalya - Hırvatistan maçında İtalya’nın verilmeyen golünü şöyle yorumladı: "Goool, goool, gol değil!". Çünkü top içeri giriyordu ve gol oluyordu. Ama hakem golü vermemişti. Abidin Aydoğdu, o sempatik yorumuyla durumu böyle açıkladı.

İTALYA’nın verilmeyen golü bizde olsaydı allah allah! Ama hiçbir İtalyan üstünde bile durmadı. Hem de son dakikada... Yalan mı?

KABLODA M1 diye bir kanal var. Burada da gazeteciler program yapıyorlar. Behiç Pek bunlardan biri. Kendisini HBB kanalında kalemi gözümüze soka soka yaptığı yorumlardan hatırlıyoruz. "Adamın 70 - 80’e doğru lastiği patladı"... Ecevit için böyle bir yorum yaptı. Yorumu sizlere bırakıyorum.

"SİSTEMİN ne olduğunu biri bize anlatsın", "Kosta Rika güçlü değil, yeryüzünde zor bulursun daha kötü takımı", "Tatile mi çıkmak istiyorlar?"... Yine milli takımımızın oyunu gibi yorumlar. Aslında yazarıyla, oyuncusuyla, teknik adamıyla biz bu Dünya Kupası’nda başarılı olamadık.

13 Kasım 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber