Gözyaşı

Gözyaşı


Deprem oluyor TV’lerde. Reha Muhtar 6 yıl sonra Show TV’den ayrıldı. Altı yıl uzun bir süre bizim için. Yani medyada altı yıl bir yerde kalmak... 1996’da başladı. "En çok nefret edilip, en çok izlenen" bir televizyoncu olmak ancak bize uyar... Kolay mı kapıdan çıkıp gitmek... İlk defa konuk koltuğundaydı Muhtar pazar gecesi. Veda konuşması belki de ekranda yaptığı en kısa konuşma oldu. Ve sanırım bu istifa dışında taşlar yerinden oynayacak. Başka depremler de olacak.

Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy; "Başımız eğik gezmiyeceğiz" dedi. Şu kompleksten kurtulamadık. Böyle demekle de kurtulmuş olmuyoruz. Aslında çoğul konuşmak yanlış. Böyle düşünenler var. Ama böyle düşünmeyenlerin Türkiye’sinde zaten bir çok iş yapılıyor. Başımız eğik mi geziyorduk? Demek böyle geziyormuşuz da haberimiz yokmuş!

"1 Mayıs 1977’den beri en yüksek sayıda insan bir araya geldi" yorumu yapıldı TV’de Taksim’deki muhteşem kalabalıkla ilgili. Hatırlatılan; onulmaz acıların, soru işaretlerinin cevaplarını hiç bir zaman vermek istenmediği bir tarihti.

Fatİh Erkoç, sessiz sedasız nasıl keyifli, nasıl melodi zengini bir program yapıyor TRT 2’de. "Yankılar" da öyle güzel işler oluyor ki... Show haberlerde, "acıklı haberlerin" altında çalan enstrümantal parçayı hatırladınız mı? O sesin sahibi Balaban ve onu çalan Azerbeycanlı müzisyen ve grubu vardı.

"Turnİke"de duygulu anlar yaşandı. Orhan Boran canlı yayına bağlandı. Doğum günüydü ustanın. Güner Ümit büyük bir jest yapmıştı. Yarışmaya seyirci olarak gelenleri ustaya saygı için ayakta alkışlamaya davet etti. Kameranın dolaştığı yüzlerde gözyaşı, ellerde bitmeyen bir alkış vardı. Bugün Orhan Boran 74 yaşında. Nice yıllara Orhan Boran... Pazar gecesi zaten gözyaşlarının sicim gibi aktığı bir gün oldu ekran başında. Millilerin gelişi ve sonrasında Taksim Meydanı’ndaki görüntüler, Atv’yi izleyenler için ülkenin yetiştirdiği değerlerden biri olan Orhan Boran’a bu çok güzel doğum günü hediyesi... Dedim ya pazar gecesi ağladık güzellikler için, başarılar için, mutluluklar için.

13 Kasım 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber