Geri Dön

Hoşgörü gecesinde muhabirimiz tartaklandı

Hoşgörü gecesinde muhabirimiz tartaklandı

RP Konya İl Gençlik Komisyonu'nca düzenlenen "Sevgi, kardeşlik ve hoşgörü" gecesinde, muhabirimiz tartaklandı. Geceye katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ANAP Lideri Mesut Yılmaz için "Üç aya ayarlı", DSP Lideri Bülent Ecevit için de "Şirazeden çıktı" dedi.
100. Yıl Spor Salonunda gerçekleştirilen "Gençlik Şöleni" nde kadınların ve erkeklerin harem - selamlık olarak ayrı oturması dikkat çekti. Şölende `yeşil pop' olarak adlandırılan İslami şarkılar söylendi. Bu arada salondaki kalabalığın tekbir getirmesine organizasyon komitesi tarafından izin verilmedi.
Erdoğan konuşmak üzere kürsüye çıkarken, Kanal 7 muhabirine kürsüde yer bulamayan partililer, diğer televizyon kameramanlarını ve foto muhabirlerini indirmeye çalıştı. Bunu sözle ve kameraları kapatarak başaramayan partililer daha sonra kaba kuvvet kullandı. Milliyet Muhabiri Yıldız Durak'ı tartaklamaya başlayan korumalara Erdoğan müdahale ederken, kürsünün altında annesini korumaya çalışan muhabirin oğlu Burak Durak, bir grup RP'li tarafından dövüldü.
4 bin kişinin katıldığı şölene 1,5 saat gecikmeli olarak gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Erdoğan, "Mücahit Başkan", "Büyük Türkiye", "Türkiye seninle gurur duyuyor" ve "Başbakan Erbakan" sloganlarıyla karşılandı. Erdoğan, yaptığı konuşmada Ecevit'i şirazeden çıkmakla suçlayarak şunları söyledi:
"O bizim İstiklal Marşı okuyan kadın sesine tahammül edemediğimizi iddia etmişti. İşte gördünüz. Burada istiklal Marşımızı kadın - erkek hep birlikte söyledik. Bu tablo Ecevit'i tekzip etti. Mehmet Akif Ersoy İstiklal Marşımızı meyhane de mi yazmış? Pavyonda mı yazmış? Nerede yazdı? Tacettin Dergahında yazdı."
Erdoğan, ANAP lideri için de, "Sayın Yılmaz, üç aya ayarlanmış bir mekaniğe sahip. Ama mekanik motorların ayarı bozulunca ne olur? Tabiki çöpe atılır" diye konuştu.


FETÖ'cü Arif Erdem orada ortaya çıktı!TRT'nin haberine göre firari FETÖ'cü Arif Erdem, bir restorandan çıkarken kameralara yakalandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber