İki partili istikrar

İki partili istikrar

İki partili istikrar


ANAP Ankara adayı Birkan Erdal, "Sandıktan iki partili çoğunluk koalisyonu çıkacak. Bu, ANAP -DSP koalisyonu olacak. Bu da en az dört yıl Türkiye'yi istikrar içinde yönetecek" dedi


ANAP'ın Ankara İkinci Bölge ikinci sıra milletvekili adayı olan Birkan Erdal, seçim gezilerinde, TBMM'de yaşanan tartışmaların vatandaşların yoğun tepkilerine neden olduğunu gözlemlediğini söyledi. Erdal, sıcak bir etkileşim içinde olduklarını vurguladığı ANAP - DSP seçmenlerinin, sandıktan bu iki partinin koalisyonunu çıkaracağını vurguladı.
Erdal, önceki gün beraberinde Ankara İkinci Bölge milletvekili adayları Yıldırım Akbulut, Hamdi Eriş, Selçuk Pehlivanoğlu, Ali Zor, Yahya Yiğit, Rahmi Aktepe, Aysel Şengüler ve Ahmet Hüseyin Uluçay'la birlikte Ankara'nın ilçe ve köylerini ziyaret etti. Esnafın yoğun şikayetler dile getirdiğini kaydeden Erdal, bu kesimin büyük sıkıntı içinde olduğunu anlattı.
Vatandaşların TBMM'deki kavga görüntülerinden çok rahatsız olduğunu gözlemlediğini belirten Erdal, "Seçimi iptal ettirmek isteyenler yüzünden hepimizi aynı kefeye koyuyorlar. 'Siz de Meclis'e girince böyle olmayın' diyorlar. Ama burada sağduyunun galip geleceğinden eminim" diye konuştu.
Seçimin demokrasinin önünün açacağını belirten Erdal, "Beğenmediğimiz Yunanistan bile iki yılda üç seçimle demokrasiyi rayına oturttu. Sistemin çözümünü vatandaş sağlayacak. Bu seçimden istikrar çıkacak" dedi.

"FP kaybedecek"

Erdal, sandıktan ANAP -DSP koalisyonunun çıkacağını gözlemlediğini vurguladı. Gezileri sırasında ANAP ve DSP seçmeninin sıcak bir etkileşim içinde bulunduğunu gördüğünü kaydeden Erdal, "İki partili çoğunluk koalisyonu sandıktan çıkacak. Bu, ANAP -DSP koalisyonu olacak. Bu da en az dört yıl Türkiye'yi istikrar içinde yönetecek" diye konuştu.
ANAP ve DSP'nin oy oranının seçimlerde yüzde 42'yi bulacağına inandığını dile getiren Erdal, "Eğer aydınlık bir Türkiye istiyorlarsa, iş, aş ve huzuru tercih ediyorlarsa 18 Nisan'da oylarını nereye vereceklerini biliyorlar demektir. Aksi takdirde Meclis bugün izlediğimiz görüntülerden çok da farklı olmayacak" dedi.
Ankara İkinci Bölge kapsamındaki ilçelerde FP ve DYP'ye fazla ilgi bulunmadığını belirten Erdal, "Biraz MHP var. Vatandaşın seçimi iptal ettirme girişimi nedeniyle FP'ye büyük bir tepkisi var. Bu, seçimde sandığa da yansıyacaktır" dedi.

Portre / Birkan Erdal

Deneyimli yönetici
1952 Ankara'da doğdu. ODTÜ Elektronik Yüksek Mühendisliği bölümünü bitirdi. 1988'de Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı'na getirildi. 1991'de TEK Genel Müdürlüğü görevini üstlendi. 1992 -1995 yılları arasında Bilkent Holding Genel Koordinatörlüğü'nü yürüttü. 1996'da Başbakanlık Müsteşarlığı görevinde bulundu. Türkiye Dış Ticaret Enstitüsü'nün kurucusu olan Erdal, evli ve bir çocuk babası.


21 Ekim 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber