İş dünyasından kısa kısa...

İş dünyasından kısa kısa...

İş dünyasından kısa kısa...

İş dünyasından kısa kısa...

Charles Handy ‘Filler ve Pireleri’ anlatacak
UluslararasI arenada iş dünyasının yakından tanıdığı yönetim düşünürü ve yazarı Prof. Charles Handy, Management Centre Türkiye ve PDR Conferences işbirliği ile 25 Nisan’da Türkiye’ye geliyor. 'Fillerin ve Pirelerin Dünyası' başlığında topladığı çalışmalarını Türk yöneticilerine aktaracak olan Charles Handy, geleceğin organizasyonları hakkında bilgi verecek. Şirketleri pireler ve filler olarak ikiye ayıran Charles Handy’ye göre, filler dev şirketleri, pireler ise küçük ve yaratıcı girişimcileri simgeliyor.

Aygaz üniversitelilerle buluşuyor
Aygaz, üniversiteler ile elele vererek tam donanımlı mühendislerin yetiştirilmesi için yeni bir adım attı. Şirket, Petrol Mühendisleri Odası işbirliği ile, İTÜ ve ODTÜ Petrol Mühendisliği Bölümü öğrencilerine yönelik bir eğitim programı başlattı. Program kapsamında, LPG’nin üretiminden taşınmasına kadar pek çok konuda düzenlenecek seminerler yaklaşık 1.5 ay sürecek.

Sun’dan eğitim atağı
Sun Microsystems Türkiye, firmalara sadece ürün bazlı çözümleriyle değil, eğitim servisleriyle de profesyonel destek sunuyor. Sun Eğitim Servisleri’ni Sun Microsytems Türkiye bünyesinde yeni kurulan eğitim servisleri departmanı yürütecek. Eğitim servislerinin Koordinatörlüğü görevini ise Özlem Özünaldım üstleniyor.

Doğuş’ta kariyer günleri
Bu yıl ilk mezunlarını verecek olan Doğuş Üniversitesi, 15 Nisan-15 Mayıs tarihleri arasında, iş dünyasına adım atacak olan öğrencilere firmalar ve danışmanlık şirketlerini tanıştırmak üzere ’Kariyer Günleri’ni düzenliyor.


Kadın muhabir canlı yayında cinsel tacize uğradıABD’nin Georgia eyaletinde gerçekleşen bir 10 kilometre yarışını sunan kadın muhabir, yarışçılardan birinin cinsel tacizine maruz kaldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber