İSTANBUL’DAKİ PATLAMA İÇİN, KKTC’DEN DAYANIŞMA

İstanbul'da meydana gelen terör saldırısı KKTC'de de sert tepki çekti. Cumhurbaşkanı Akıncı, Meclis Başkanı Siber ve Başbakan Özgürgün kınama mesajı yayımladı

İSTANBUL’DAKİ PATLAMA İÇİN, KKTC’DEN DAYANIŞMA

İSTANBUL’DAKİ PATLAMA İÇİN, KKTC’DEN DAYANIŞMA

MİLLİYET LEFKOŞA
Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, İstanbul'daki terör saldırısı ile ilgili başsağlığı ve kınama mesajı yayımladı. Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, "İstanbul 2017'ye yine terörle girdi ne yazık" dediği mesajında,"Gece kulübünde masum insanlara yapılan vahşi saldırıyı kınıyoruz. Yaşamını yitirenlerin yakınlarının acısını paylaşıyor, Türkiye'ye başsağlığı diliyoruz" ifadelerine yer verdi. Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber de mesajında, "Yeni yıla sevdikleri ile eğlenerek girmek isteyen masum insanlara yapılan insanlık dışı vahşi terör saldırısı ile birçok insan yaşamlarını yitirirken, onlarca insanın yaralanması bizleri bir kez daha derinden üzmüştür. Yeni bir yıla barış ve birliktelik mesajları ile girmeyi arzulayan bir çok insanın umutlarını yıkmak ve kaos yaratmak isteyen bu köhne düşüncelerin bir an önce son bulması hepimizin ortak arzusudur” ifadelerini kullandı. Başbakan Hüseyin Özgürgün ise, “İstanbul'da bir eğlence mekanında yılbaşı kutlaması yapan insanlara yönelik alçakça yapılan terör saldırısını şiddetle kınıyorum” dedi.

'Terör insanlık suçudur'

Başbakan Özgürgün, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Yeni yılın ilk günü yapılan bu alçak terör saldırısıyla Türk halkının birliği, Türkiye ve insanlık hedef alınmıştır. Türk halkı, oynanan oyunların farkındadır ve moralini bozmadan, birlik beraberlik içinde daha da kenetlenecektir. Terör her nereden ve kimden ne şekilde gelirse gelsin insanlık suçudur. Türk halkının huzurunu ve birliğini hedef alan her türlü terör saldırısı, büyük Türk Milleti’nin dirayetli duruşuyla hedefine asla ulaşamayacaktır." Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş ise, "Kaos oluşturmak ve huzuru bozmak isteyenler amaçlarına ulaşamayacak, Anadolu halkının birliği bu hain saldırıları bertaraf edecek" dedi.

19 Ekim 2019 Magazin Bülteni19 Ekim 2019 Magazin Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber