K I S A... K I S A...

K I S A... K I S A...


CRM Institute Turkey tarafından düzenlenen bir organizasyonla, Türkiye’de ilk kez, ‘Müşteri Odaklılık’ ilkesini benimseyen kurumlar arasında bir CRM yarışması düzenleniyor. CRM Oskarları 2003’te Türkiye çapında onlarca firma müşteri odaklılık konusunda değerlendirilerek bir jüri tarafından ödüllendirilecek. Müşteri İlişkileri Yönetimi konusunda başarılı projeler yapan, iş yapış biçimlerini ‘Müşteri Odaklılık’ felsefesi yönünde belirleyen, müşterileri için yatırım yapan firmalar, böylece ilk kez ödüllendirilmiş olacak.
Müşteri Odaklı yapılanma çalışmalarının içinde olan şirketleri desteklemek amacıyla her yıl tekrarlanacak olan ödüllendirme sistemi, farklı sektörler ve kategorilerde başarılı olmuş kurum ve projelerin geniş kitlelere tanıtımını sağlayacak.

Gizliliğe önem veriliyor
Seçim seviyesinde jüri üyelerine isim verilmeden firmalar üzerinde değerlendirilmeler yapılacak ve şirketin müşteri odaklılık seviyesi, uluslararası standartlarda ölçülerek belgelenecek. Oskarlar sahipleriyle mayıs ayında buluşacak.
Müşteri Odaklı Projeler, Analitik CRM, Operasyonel CRM, Interaktif CRM, Stratejik CRM gibi kategorilerinin biri veya birden fazlası için başvurulabilecek oskarların gizlilik prensibi nedeniyle sadece ödül alan firmalar kamuoyuna duyurulacak.

Dünyanın en çok kullanılan yönetim sistemlerinden biri olan Six Sigma’nın Türkiye’deki az sayıdaki uygulayıcılarından biri olan Kale Grubu, başarılı sonuçlar elde etti. Grubun Kalekalıp ve Kalekim şirketlerinde uygulanan sistem 1 milyon 250 bin dolar tasarruf sağlayınca, sistem tüm gruba salgın gibi yayılmaya başladı.
Önümüzdeki yıllarda ilk hedef Kale Pazarlama ve Kalebodur Çanakkale Seramik’i de sisteme adapte etmek. Nihai hedef ise 3 - 4 yıl arasında tüm grubu Six Sigma’lı yapmak. Şirketlerin verimliliklerini eğitimin de desteğiyle maksimuma çıkarmayı hedefleyen sistemde, eğitimler ile disiplinli çalışanlar haline gelen personelin karatedeki ‘dan’ diye tabir edilen seviyelere benzer seviyeleri ve kuşakları var.
Yeşil Kuşak henüz çekirge statüsünde olan bilgi toplayıcılarına, kara kuşak sisteme üç yılını vermiş proje yöneticilerine, ‘şampiyon’ ise üst düzey yönetici sıfatı bulunan operasyonel sorumlulara (senseilere) veriliyor.

Norm Ender başlattı, ünlü isimlerden destek yağdı‘Mekanın Sahibi’ şarkısıyla dikkat çeken rapçi Norm Ender, son günlerde artan orman yangınları üzerine bir kampanya başlattı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber