'KKTC hiçbir zaman yalnız değil'

Turizm ve Çevre Bakanı Ataoğlu, "KKTC yalnız değil, her zaman anavatan Türkiye ile birlikte hareket ediyoruz" dedi

'KKTC hiçbir zaman yalnız değil'

KKTC hiçbir zaman yalnız değil

ORDU-AA
KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, "KKTC yalnız değil, her zaman anavatan Türkiye ile birlikte hareket ediyoruz." dedi. Ataoğlu, 19 Eylül Gazeteciler Derneğini ziyareti sırasında yaptığı konuşmada, Karadeniz'in incisi Ordu'da bulunmaktan mutluluk duyduğunu söyledi. "KKTC Tanıtım Etkinliği"nin, tanıtımın yanı sıra kaynaşma adına da olumlu sonuçlar vereceğine inandığını belirten Ataoğlu, tanıtım faaliyetlerinin her iki ülke ekonomisi ve turizmine katkı sağlayacağını anlattı. Ataoğlu, programın, Türkiye ile KKTC'nin geçmişten bugüne kadar olan yolunun birlikte devam etmesi amacıyla planlandığını vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Bunun en büyük yürütücüsü sizlersiniz. Sizler sayesinde hem Ordu hem de KKTC için çok olumlu etki sağlayacağına inanıyorum. KKTC'de yaşayan herkes arasında hiçbir şekilde husumet yok, tam tersine aynı dil din, para birimini paylaşarak o günden bugüne kadar birlikte yürüdüğümüz ve yürümeye devam ettiğimiz bir Kıbrıs Türk toplumu var. KKTC yalnız değil, her zaman anavatan Türkiye ile birlikte hareket ediyoruz."

Yayman da eşlik etti

19 Eylül Gazeteciler Derneği Başkanı Erdoğan Erişen ise ziyaretin kendilerini mutlu ettiğini söyledi. Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman'ın da katıldığı ziyaret, hatıra fotoğrafı çekiminin ardından tamamlandı.

21 Ekim 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber