Konserler iptal eğlence yerleri kapalı

Konserler iptal eğlence yerleri kapalı


Yaşar Çakmak

       Marmara depreminin ardından önceki gün merkez üssü Bolu olan ikinci büyük depremle sarsılan İstanbul'da, eğlence dünyası da yasa girdi. Yapılması planlanan konserler iptal edilirken, eğlence mekanları kapılarına kilit vurdu.
       Ölü sayısının depremin hemen ardından 100'ü aştığını öğrenen Etiler Şamdan, Dedikodulu, Nispet, Günay Restaurant, Cilveli, Berdush, Cımbız, Civanım, Makara, Tefo gibi bar ve gece kulüplerinin sahipleri, programlarını iptal ederek mekanlarını kapattı. Çok sayıda insanın göçük altında kaldığı ve kana ihtiyaç olduğu haberleri üzerine de bazı eğlence mekanlarının şef ve garsonları kan vermek için Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ne koştu.
       Müjdat Gezen'in sahneye koyduğu, Nükhet Duru'nun başrol oynadığı Yedi Kocalı Hürmüz müzikalinin gala gecesi de iptal edildi.

Most'un konserleri ikinci kez iptal

       17 Ağustos Depremi nedeniyle iptal edilen ve 2 Kasım'da Bostancı Gösteri Merkezi'nde yapılmaya başlanan Most Production'un düzenlediği "10. İstanbul Konserleri" ikinci kez iptal edildi. 2 - 3 Kasım'da Cem Yılmaz'ın "Bir Tat Bir Doku" isimli stand - up gösterisiyle başlayan konserler, Timur Selçuk, Aşkın Nur Yengi - Emre Altuğ, Teoman, Şebnem Ferah, Mehmet Ali Erbil ve Muazzez Abacı'dan sonra önceki gün Yaşar ile devam etti. Depremden bir buçuk saat sonra 200'e yakın kişinin kendisini izlemeye geldiğini gören Yaşar, sahneye çıktı. Konseri yarım saat geç başlatan sanatçı, yaşanan felaket nedeniyle duyduğu üzüntüyü dile getirdikten sonra, kendisini izlemeye gelenlere teşekkür etti.
       Most Production'un, Bostancı Gösteri Merkezi'nde yapacağını açıkladığı, Uğur Yücel'in stand - up gösterisi, Mazhar - Fuat - Özkan ve Sezen Aksu konserleri ise 20 Kasım'a kadar ertelendi.


6 Aralık 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber