Kürt İdris Avşa'da yakalandı

Kürt İdris Avşa'da yakalandı


FUAT KARS ERDOĞAN PAÇİN Bursa DHA


       Bursa 1. Asliye Ceza Mahkemesi'nce, "Çıkar amaçlı çete oluşturmak" ve "Arazi mafyacılığı" suçlarından hakkında tutuklama kararı çıkarılan "Kürt İdris" lakaplı İdris Özbir, Balıkesir'e bağlı Avşa Adası'nda yakalandı.
       Eşiyle beraber Avşa'daki yazlık evinde tatil yaparken jandarma ekiplerince gözaltına alınan Özbir'i almak için, Bursa Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'ne bağlı bir ekibin Avşa'ya gittiği bildirildi.
       Bursa Emniyet Müdürü Aydın Genç, "Kendisini uzun süredir arıyorduk. Nitekim yakalandı. Organize Suçlar'dan bir ekibi Avşa Adası'na gönderdik. Aynı olaya karışan İdris Özbir'in oğlu Rüstem ve Azmi Bilgi, Erhan Ayhan, Hakan Temel, Yusuf Kenan Yıldız, Taner Doğançay da aranıyor" diye konuştu.
       Bursa Emniyet Müdürlüğü'nce ağustosta düzenlenen operasyonda, aralarında "Kürt İdris"in oğlu Rüstem Özbir ve DYP Bursa İl eski Başkanı İdris Sevinç'in de bulunduğu altı kişi gözaltına alındı, ancak bu kişiler, çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakıldı. Savcılığın itirazı üzerine, Bursa 1. Asliye Ceza Mahkemesi, altı kişiyle beraber "Kürt İdris" hakkında da tutuklama kararı verdi.

21 Ağustos 2019 Magazin Haberleri.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber