Geri Dön

Maçan sıkıyorsa!

Maçan sıkıyorsa!


AHH ahhh, maksat heyecan olsun torba dolsun. "Telegol" barut fıçısı imajını sürdürüyor. Olaysız bir hafta geçirmiyor. Mustafa Denizli "şerefsiz yazarlardan" bahsetmişti atv "Bizim Stadyum"da... Ziya Kaptan da bu listenin içindeymiş, hafta içinde "hadi gel bizim programa" dedi. Pazar gecesi Ahmet Çakar "maçan sıkıyorsa gel" diye yineledi. Bu arada bol bol "şeref" sözü geçti. Ahmet Çakar ile bir "önemli" televizyon yorumcusu ve futbol köşe yazarının arasında geçen muhabbeti hatırlayın. Ne ar ne haya kalmıştı. Ne oldu çuval dolusu hakaretlere? Unutuldu... Bunlar da unutulur, hatta bir gün hep beraber yemek filan de yerler. Çok gördük böyle afra tafraları. Yaşasın "reyting"!

HEP eleştiriyoruz, hafta sonu dolduruyorlar magazinleri, birbirine benzeyen diye. Bir de başka magazin var, modayı, müziği güzel ve küçük ayrıntılarda yakalayan, özenle hazırlanmış bir metin ile bütünleştiren; "Gala". Modada popo göğüs vıcıklığından kurtulan (Yıldırım Mayruk defilesinin sunumu), müzikte notaların hakimiyetine izin veren (Cem Karaca'nın doğum günü haberi), bir magazin programı. Yeri gelmişken ben öyle magazin programlarına karşı da değilim. Bir şekilde zevk - ü sefa içinde yaşayanları izlemekte de yarar var. Bu programlar olmasa Abidin'lerin mankenlerini, otomobil Osman'ın seviyeli ilişkilerini, Dinçer Azaphan'ın yollarına gül döktüğü katnemleri nereden bilebilirdik ki?

TRT Genel Müdürlüğü'ne aday olanlar arasında biri var ki diğerlerinden her yönden farklılık arzediyor; Bolu F Tipi Cezaevi ikinci müdürü... Olsun TRT'ye genel müdür, ne de olsa F tipi gibi "özel" bir hapishanenin sorumlusu olmak her babayiğidin harcı değildir! Tecrübelerinden yararlanmak lazım!

PAZAR akşamları bundan böyle TRT 1'in sporundayım. Futbolsa futbol var, görüntüyse görüntü var. Maçların geniş özetini "yorum" bölümlerini zaplayarak "Maraton"da seyrediyorum. Görüntüsüz, bol geyikli diğer kanalların futbol programlarını es geçiyorum. "Telegol"de bundan böyle ipe sapa gelmez kavgaların devam edeceğini biliyorum. Ve artık sizlere bir haftanın nasıl geçtiğini patırtısız gürültüsüz öğrenebileceğiniz kanal olarak TRT 1 "Spor Stüdyosu"nu tavsiye ediyorum.

14 Aralık 2019 Magazin Bülteni14 Aralık 2019 Magazin Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber