Ne demek tarafsız?

Ne demek tarafsız?


Pazar Keyfi’nde Seda Sayan yeni jeepine binip, gitti. Fiyatı 85 milyarmış. Bir bayii toplantısına çıktı mı, taksitin biri gider diye geçirdim içimden. Sonra aslında şunu düşündüm; bizim oralarda bunlardan yok mu sanki? Hani taa Seda Sayan’a kadar gitmeye gerek yok ki?

SP’nin Erbakan’lı Afyon mitingi pazar günü Flash TV’de yayınlandı. Çok önemli bir miting olmalı, onun için tamamı yayınlandı diye düşündüm! Neyse gelelim konuya; Erbakan konuşmasının sonunda "hadi bakalım parmaklar havaya" dedi. Ve meşhur "Milli Görüş" yemini edildi. Kaç yıldır bu yemin ediliyor? Kaç seçim bu yemin edildi? Ahh ahh sonra da "eskileri atın" filan diyoruz.

"Frekans", TV’lerin en kaliteli müzik-haber programı. Çekimleri, sunumu ile kendini izlettiriyor. Eren Kazım Akay yeni bir isim. Müziği ve klipleri dikkate değer. "Frekans"ı izlerken notumu almışım.

YSK, "Batsın Bu Dünya" şarkısı eşliğinde Kemal Derviş klibi yayınladı diye Habertürk’ü kapatmıştı. Şimdi dükkanı tekrar açtılar. Başbakan gibi gösteriliyormuş klipte! YSK’nın yerinde olsam "koyverin gitsin" derim. Çünkü onunla uğraş, bununla uğraş bir anlamı yok. Zaten kalmış şurada üç beş gün. Varsın etekteki taşlar dökülsün. Yollar yürümekle, liderler görünmekle aşınmaz!

"Meydan hıncahınç doluydu"... Kanal 7, SP’nin mitingini böyle yorumladı... Meydanın dolu olması yetmemiş; bir de hınca hınç dolmuş... Ehh tarafsızlık böyle olmalı. Zaten oldum olası bu kelimeyi sevmedim. Ne demek tarafsız olmak.

Mesut Yılmaz orada, burada, şurada... Daha ne anlatacak çok merak ediyorum. Sanırım bir yerden sonra ekranda görünmek önemli oluyor. TV8’deki "Pazar Oniki"de gördüm, kaçtım.

İran’daki CIA numaralarını anlatan bir belgesel yer aldı TV8’de. Yakından tanıdığım deneyimli gazeteci Cihan Akerson hazırlayıp sundu. Birinci bölümü yayınlandı. Kısıtlı görüntü malzemesi ile ama çok iyi hazırlanmış bir metinle karşımıza çıktı. "Bu iş nasıl olmuş" sorusunun cevabı öyle güzel bir kurgu içinde veriliyor ki. Tabii Cihan Akerson’un sesini de yabana atmamak lazım.

19 Eylül 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber