Onlar her yerde

Onlar her yerde


Bu aralar "Çocuklar Duymasın" fena halde televizyonlara dağılmış durumda. Pınar Altuğ malumunuz TRT 1’de sabah kuşak programı yapıyor. Senaryo yazarı Birol Güven pek revaçta... "En Son Babalar Duyar"ın yanı sıra "Reyting Hamdi"ye de el atmış durumda. Onunla birlikte Tamer Karadağlı, Light erkek Selami ve Havuç, kendi dizilerinin dışında da görünüyorlar. Fabrika gibi...

Habertürk’te "Basın Kulübü"nün konuğu Ertuğrul Özkök’tü. Özkök; "ben ideoloji yazarı değilim, durum yazarıyım" dedi konuşmasının bir anında. Değişen durumlara göre yazabilmek anladığım kadarı ile. İdeoloji durağan, durum değişken, değişim zaten gerekli. Böyle bir üçgen. Şu an kapalı olan bir medya sitesi de gündeme geldi. Hakan Aygün "O site medyaya düşmandı" dedi. "Düşman" lafını çok severiz. Bizde herkes birbirine düşmandır. Fenerbahçe - Galatasaray düşmanlığı, laik - antilaik düşmanlığı... Bu kadar çok düşmanlığın olduğu yerde bir medya sitesi, bir başka medya sitesine niye düşman olmasın değil mi?

"Ne yalan söyledi, ne aldattı"... Efendim bu, gazeteci Ardan Zentürk’ün Kanal 6’da başladığını haber veren tanıtımın sloganı. Rahmi Turan da "sessiz çoğunluğun sesi" olarak işe başlamıştı Flash TV’de. Rahatsız olunca toplum; ne kadar bu lafları tekrar ederse (yalan aldatma, hortumlama vs.) aslında ne kadar çok bu batağın içinde olduğunu gösteriyor. "Vallani ben yapmadım" psikolojisidir bu. Böyle olunca da bu tarz gazeteci sloganları tutuyor.

Şansal Büyüka "Doğru, direkt ve taze olacak" dedi "Maraton"a başlarken haberlerle ilgili olarak. "Doğru, direkt ve taze" ilginç bir üçlü!

"Kalecİ midir, sirk cambazı mıdır?"... Cordoba ile ilgili tantana başladı. Klasik Türk futbol yazarı tepkisidir (STV pazar spor programından). Futbol yazarları kızınca böyle yakıştırmaları pek sever. Ve bu konuda da oldukça yeteneklidirler.

"Popülİzm ve agresyon", "Turnower"... Beşiktaşlı yönetici Dr. Meten Düren, TV8’de söyledi bu sözcükleri... Türkiye sınırları içinde yayın yapan bir kanalda...Kadın muhabir canlı yayında cinsel tacize uğradıABD’nin Georgia eyaletinde gerçekleşen bir 10 kilometre yarışını sunan kadın muhabir, yarışçılardan birinin cinsel tacizine maruz kaldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber