Geri Dön

OYUN BOZULDU

Silivri’de yapımı planlanan cezaevi için istimlaktan vazgeçildi. Devlet 2.5 trilyon kârda...

OYUN BOZULDU

OYUN BOZULDU

Silivri’de yapımı planlanan cezaevi için istimlaktan vazgeçildi. Devlet 2.5 trilyon kârda...

MEHMET DEMİRKAYA

Adalet Bakanlığı, Silivri’de cezaevi yapmak için başlattığı şahıs arazisi istimlakından vazgeçerek, hazine arazisi aramaya başladı. Silivri Belediye Başkanı Selami Değirmenci, çevrede hazine arazileri dururken şahıs arazisinin değerinin çok üzerinde istimlak edilmek istenmesinde 2.5 trilyon liralık vurgun olduğunu iddia ederek, karşı çıkmıştı. Değirmenci’nin iddiaları, 18 Aralık tarihli gazetemizde yayınlanmıştı.

Ortağı yaralandı
Değirmenci, çıkışlarının ardından çeşitli tehditler alırken, ortağı Kamil Çelik’e silahlı saldırıda bulunulmuştu. Faillerin cezaevine konulduğunu ancak kendilerine net bir bilgi verilmediğini belirten Değirmenci, Adalet Bakanlığı’nın Silivri Savcılığı’na bir yazı göndererek, istimlak olayından vazgeçtiğini açıkladı. Değirmenci, istimlaktan vazgeçme kararında açıklamalarının etkili olduğunu düşündüğünü bildirdi. Değirmenci, "Silivri turistik bir bölge, beldelere bile olsa burada cezaevi istemiyoruz" dedi.

İki katına istimlak
Silivri Paşaköy’de, eski bakanlardan Ziya Müezzinoğlu’nun kardeşi Hikmet Müezzinoğlu’nun varislerine ait bin dönümlük arazi Adalet Bakanlığı tarafından cezaevi yapılmak için istimlak edilmek istenmiş ve çalışmalar başlatılmıştı.
Değirmenci, Paşaköy’de arazilerin metrekaresinin 1.5 -2 milyon lira olmasına karşın söz konusu arazinin metrekaresinin dört milyondan Adalet Bakanlığı tarafından istimlak edilmek istendiğini iddia etmişti. Değirmenci, Çavuşlu ve Celaliye’de cezaevi yapmak için çok daha uygun hazine arazileri bulunduğunu, istimlak olayında bir vurgun olduğunu öne sürmüştü.İSTANBUL
19 Ocak 2020 Magazin Bülteni Haberleri19 Ocak 2020 Magazin Bülteni Haberleri

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber