Geri Dön

Pazartesi yazıları...

Pazartesi yazıları...UZUN bir ara oldu. Efendim malum mevsim değişikliği insanı hasta ediyor. Epey bir soğuk almışım, yattım. Halsizlik de vardı tabii ki. Çorba, ıhlamur, sağ olsun hanım bizi iyileştirdi. Yine yazmaya başladım.

STAR'ın bir spikeri var. Ama ona başka bir ad veriyorlar, yani ana haberi okuyunca adı değişiyor. Ara haberleri okuyana spiker, ana haberi okuyana da telaffuz edemiyorum işte, neyse siz anladınız sanırım (Reha beye verilen isim desem daha iyi anlarsınız). İşte Star televizyonunun ana haberini okuyan bey geçenlerde haberi bitirdi, kaldırdı elini bize doğru "hadi eyvallah" der gibi salladı. Bağıranını gördüm, ağlayanını gördüm de böyle el sallayanını ilk defa görüyorum.

HANIMLA en büyük şikayetimiz yine dizilerin en sonuna reklam alınması. Reklamı seyrettiriyorlar, biz de aptal aptal bakıyoruz, sonra artık on saniye mi beş saniye mi bilemeyeceğim, biraz bir şeyler oynuyor ve dizi bitiyor. Efendim biz koyun olduğumuz için bön bön bakarız, bir şey de söylemeyiz. Onlar da bunu bildiklerinden böyle davranıyorlar. Kimse şikayet etmezse kimse tepki göstermezse tabii böyle olur.

HABERLERDE vardı, gencecik çocukları dövüyorlardı. Irak'a asker yollanmasını istemiyormuş gençler, meclisin önünde bunu söylüyorlar. Vay sen misin bağıran, toplasan on kişiyi geçmez, ama bizim polis düşmanına vuruyormuş gibi. Bu kadar uğursuzun hırsızın fink attığı bir ülkede işte onların da gücü on tane gence yeter...

BİR imam vardı, televizyonda bas bas bağırıyordu; "Onların nemaaazını gılmaaam" diye... Bazı öğretim üyeleri İmam Hatip Liseleri ile ilgili sözler söylemişler, bunlara imamlar kızmış. Bir tanesi de kalkmış "nemaaazını gılmaaam" diye söyleniyor. Kılma kardeşim, ne günlere kaldık. Efendim Menderes'ten sonra oldu bunlar. Her gelen de bir fazla açtı okulları oy toplayacağım diye şimdi kapat kapatabilirsen. Nereye kapatacaksın kardeşim. O kadar çocuk var. Tabii bu kadar imam çıkacağı yok, o kızlar da imam olmayacak. Sanki açarken siyasiler bilmiyorlardı işin buralara geleceğini. Şimdi işte millet bağırır "nemaaazını gılmmaaaam" diye.

29 Ocak 2020 Magazin Haberleri Bülteni29 Ocak 2020 Magazin Haberleri Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber