Geri Dön

Polis ile CEO, itfaiyeci ile şirket müdürü yarışacak

Polis ile CEO, itfaiyeci ile şirket müdürü yarışacak

Polis ile CEO, itfaiyeci ile şirket müdürü yarışacakPolis ile CEO, itfaiyeci ile şirket müdürü yarışacak


Türkiye’de ilk kez düzenlenecek olan Eurasia Corporate Games (Avrasya Kurumsal Olimpiyatları) mayıs ayında İstanbul’da yapılacak. Şirket olimpiyatları olarak da bilinen ve karting, basketbol, golf, dağ bisikleti gibi 16 farklı spor dalında düzenlenen müsabakalar için, Avrasya ülkelerinin önemli kurumları, şirketleri ekipleri mayıs ayında Türkiye’ye gelecek. Firmaların takım ruhunu ortaya çıkarmak, rekabet motivasyonlarını geliştirmek amacıyla düzenlenen şirket olimpiyatlarına takım ve izleyici olarak binlerce kişinin katılımı bekleniyor.
Hem dünya çapında, hem de bölgesel düzeyde yapılan şirket olimpiyatlarının bu yıl Avrasya kısmını düzenleme hakkını alan Türk şirketi SportWorks, önümüzdeki yıl da dünya çapında şirket olimpiyatlarını düzenleyecek.
Gerçekleştirildiği ülkelere önemli bir turizm geliri bırakan ve tanıtım açısından da büyük katkıları olan Kurumsal Oyunlar, şirketler için marka yatırımı da sağlıyor. Dünya organizasyonlarına katılım 10 bini geçiyor.

İngilizler teklif etti
Corporate Games’in Türkiye hakları, iki yıl önce SportWorks firmasına teklif edildi. Görüşmeler olumlu sonuçlanınca SportWork franchise hakkını aldı. İngiliz firma 2004 yılı dünya organizasyonunu da Türkiye’ye teklif etti. Böylece bu yıl Avrasya organizasyonu, gelecek yıl dünya organizasyonu yapılacak.
SportWorks firmasının kurucularından Bülent Çamlıca, Kemal Merkit ve Kerem Mutlu, bu sıra dışı olimpiyatın Türkiye’de gerçekleştirilmesinin, ‘Formula 1’in Türkiye’ye getirilmesi kadar önemli’ olduğunu belirtiyor. Firma ortaklarından Bülent Çamlıca, "Binlerce katılımcı otellerde en az bir hafta konaklayacak, alışveriş yapacak. Turistik bölgeleri gezecekler" dedi.
Şirket olimpiyatlarını. asıl olimpiyatların bir mikro yansıması olarak değerlendirilen Kerem Mutlu ise "Olimpiyatlarda sporcular kendi bireysel başarıları için yarışır. Bireysel olarak yarışır, ülkenize kazanç sağlarsınız. Bu olimpiyatlarda da bireysel başarı sonucu markanıza bir kazanç sağlıyorsunuz" diye konuştu.

Hükümet destekliyor
SportWorks yetkilileri, Avrasya şirket olimpiyatları için hükümetin desteğinin sağladıklarını belirttiler. Ayrıca İstanbul Ticaret Odası, TÜSİAD, Personel Yöneticileri Derneği, Kal - Der gibi sivil toplum örgütleri de organizasyona destek verecekler.

SportWorks ortaklarının verdiği bilgilere göre bölgesel oyunlara 3 - 5 bin civarında katılım oluyor, dünya oyunlarına katılım ise 15 bine ulaşıyor. 1988’den bu yana her yıl düzenlenen oyunlara, ailelerin de sporcularla birlikte gelmesi nedeni ile katılım 30 binlere ulaşabiliyor. Şimdiye kadar San Francisco, Hawai, Londra, Cenova, Malezya, Johannesburg, Stuttgart gibi önemli kentlerde gerçekleştirilen şirket olimpiyatlarının bu yılki merkezinin İstanbul’da 16 spor dalı için gerekli pist ve saha ayarlamaları yapıldı. Çokuluslu şirketlerden, eczane sahiplerine, çeşitli ülkelerin emniyet örgütlerinin polis takımlarından itfaiyecilere kadar herkesin katılabildiği kurumsal olimpiyatlarda ağırlık şirketlerde. Aynı sektörde bulunan ve yoğun rekabet içinde olan firmalar, rekabeti sahalara taşıyorlar. Katılım ücreti olarak kişi başına 50 dolar alınıyor. Bu ayın sonuna doğru kayıtlar başlayacak. Nisanda kayıt kesinleştirmeleri yapıldıktan sonra mayıs ayında da oyunlar başlayacak.

14 Aralık 2019 Magazin Bülteni14 Aralık 2019 Magazin Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber