Şair para ediyor

Şair para ediyor

Şair para ediyor

Çarşamba günü Beyaz'ın sunduğu yarışma var. Bildik yarışma formatının süslenip püslenmiş şekli. Entelliğin para etmesi de güzel. Şairler, yazarlar, filmler, plastik sanatlar, opera, senfoni, tarih, heykel, antika... Bir gün bunların da "reyting" olarak bize geri döneceğini düşünür müydünüz? "Şu dizeleri yazan aşağıdaki hangi şairimizdir" sorusunu bir daha unutamayacağınız hiç aklınıza geldi mi? Doğru cevap karşılığı bir milyardı...
Kaya Çilingiroğlu sakin, hatta ötesi... İki kız kardeş, ailenin bir araya gelmesi için uğraşıyor. Onun için gelmişler stüdyoya... Yaşadıkları zor günleri anlatıyorlar. Kaya Bey bayağı bir dinledikten sonra jeton düşüyor, "Belli ki acı çekmişsiniz"... Derler ya; "bi saattir ne anlatıyoruz" diye!
"Nisan Yağmuru"ndan bir sahne; Hülya Koçyiğit hastaneye geliyor, kapının yanındaki bankta uyuyakalmış oğlunu uyandırıyor, dinlenmesi için eve gitmesini söylüyor. Kendini bu kadar yormaması gerektiğini anlatacak, "heder etme" diyor. Bu sözcüğü gündelik yaşamda kaç defa kullanırız? "Kendini bu kadar üzme" ya da "bu kadar yıpratma" daha gerçekçi değil mi?
Melih Kibar bu hafta iki genç ismi konuk etti, Deniz ve Aslı. Programın açış konuşmasında bankaların battığını, borsanın dibe vurduğunu ve sıkıntılı olduğumuzun altını çizdikten sonra, "Arkanıza yaslanın, cıvıl cıvıl iki genç kız geliyor" dedi. Anlaşılan Melih Kibar'ı bu işler fena yakmış! Topu bize attı, ama biraz durum "gelinim sen anla" şeklindeydi. Bilmem yanıldım mı?
"Sobanın Öyküsü" TRT 2'de... Yaşamımın büyük bölümünde o hep oldu. Nenemin evindeki çini sobası, onun da annesinden ona kalmış. Haşmetli dururdu duvarın dibinde. Basınköy'deki evin bir odası ısıtılırdı. Vezüv marka gaz sobası harıl harıl yanardı. Orada ders çalışırdım, macundan futbol oynayan adamlar yapardım ve o odada uyurdum. Kaloriferin anlamsız, suratsız görütüsü sobanın sıcaklığını aldı götürdü...

ABD Başkanı Trump: Türkiye'ye tüm yaptırımların kaldırılmasını emrettimABD Başkanı Donald Trump, Türkiye'nin operasyonu bağlamında getirilen yaptırımların kaldırılması için talimat verdiğini açıkladı. Öte yandan ABD Hazine Bakanlığı, 14 Ekim'de Türkiye'ye getirilen yaptırımların resmen kaldırıldığını açıkladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber