Şöhretin bedeli

Şöhretin bedeli


Aman efendim aman... Gerçekten bu yıl Fenerbahçe filmi izliyoruz. Bir program düşünün, neredeyse tamamı "ne olacak bu Fenerbahçe’nin hali" sorusuna ayrılmış durumda. Lorant’ın şoförü olduğu söylenen (programda Mahmut Uslu söyledi) zatın açıklamaları muhteşemdi yani. Bu arada açıklamanın bir bölümünde Sabah Gazetesi Spor Müdürü Altan Tanrıkulu ile ilgili bir bölüm vardı. Bana göre bu bölümün yayınlanması gereksizdi. Çünkü küfür ediliyordu. Hakaret eden kişi ile birlikte bu hakareti yayınlayan da sorumlu olmaz mı? Çünkü bu bir kaset ve önceden izlendi. Canlı yayında söylenmiş bir şey değil... Bu arada programımız Star’daki "Telegol"...

Star "Spor Magazinöde çok yerinde bir "şöhret olma" saptaması vardı. Tamer Karadağlı’nın "şöhret" olması, birden "eski sevgilisi"nin ortaya çıkması ile eş değerde. Bundan yola çıkılarak yapılan yorumda; "Şöhret olunca birden 40 yıl sonra çocuklarının olduğu ortaya çıkar. Böyle kişilerin babaları diriliverir. Kimilerinin de eski fotoğrafları ortaya dökülür"... Kesinlikle doğru. Şöhret böyle bir sarmalın içinde olan epey baş ağrıtan bir şey. Ama bunlar olmazsa da şöhret oldum deme şansınız yok.

Mustafa Çağlar ile Erdal Acar, Hande Yener’i dinlemeye gitmişler ve 60 şişe şampanya patlatmışlar. Mesela bu da "şöhret olma" yöntemlerinden biridir.

Şöhret olmanın bir başka yolu da sürekli "şöhretler"i yazmaktır. Hiç onların hayatında yer almamanıza rağmen, hiç onların nefeslerini duymamanıza rağmen oturup onları yazınca da çok okunan yazar olabilirsiniz. Bu da bizim tarafın "şöhret" silahlarından biridir.

Benİm favori yabancı dizim CNBC-E’deki "Millenium"... Polisiye dizinin ötesinde; gizemli, karmaşık ve sonu sadece cinayetin çözümü ile bitmeyen; soruları, süregiden yaşamla bağlantısında tutmayı başaran bir görsel şölen... Dizi Jean Paul Satre’ın şu sözü ile başlıyor: "Ben her şeyden sorumluyum. Kendi sorumluluğum dışında"...

CNBC-E kanalı şu alttan verilen reklamlara ne güzel bir çözüm bulmuş... Ekranı ufaltıyorlar, ne film ne dizi görüntü kirliliğine uğramıyor.

Kara delik fotoğrafını çeken Türk: Feryal Özel - Röportaj2019 Nisan'da yayınlanan kara delik fotoğrafını çeken ekibin üyesi, NASA'da çalışan Feryal Özel ile röportaj yaptık.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber